Українські винахідники створили кіберрукавичку, що дозволяє "відчути" віртуальну реальність


Українські винахідники створили кіберрукавичку, що дозволяє "відчути" віртуальну реальність

Команда винахідників українського конструкторського бюро GremTech готується представити світові кібернетичну рукавичку з власною технологією V-Touch. На сьогодні вже є альфа-прототип продукту. Готовий продукт представлять вже цієї весни.

“V-Touch — це технологія, яка дозволяє зчитувати дрібну моторику людської руки і синтезувати механічні відгуки для моторного відділу головного мозку. Непідготовленому користувачеві буде легше з її допомогою повноцінно взаємодіяти і освоїтися у віртуальному світі.

Нагадаємо, кібернетичну рукавичку можна застосовувати в кількох сферах: ігровій індустрії, повсякденному житті, медицині та освіті. Любителі комп’ютерних ігор зможуть отримати реальні відчуття при взаємодії з віртуальними об’єктами, дизайнери — взаємодіяти з об’ємними інтерфейсами і керувати 3D-об’єктами. А в повсякденному житті технологія дозволить рухом руки управляти побутовою технікою і електронікою в своєму будинку.

Але основна мета проекту — дозволити спеціалісту працювати в агресивному середовищі без загрози для життя і здоров’я. З V-Touch можна буде робити небезпечні маніпуляції на відстані так само ефективно, як при безпосередньому контакті, обіцяють розробники.

Також рукавичку зможуть використовувати медики для діагностики та реабілітації при захворюваннях, пов’язаних з порушенням дрібної моторики і рухливості в цілому. Таких як параліч, атрофія м’язів, збій і пошкодження нервової системи, інші порушення.

Зараз команда займається патентуванням своєї технології, а також досліджує ринок і пише бізнес-план. Презентація остаточної версії продукту запланована на весну цього року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua