Нові емітенти електронних грошей з'являться на ринку вже в цьому році, - НБУ


Нові емітенти електронних грошей з'являться на ринку вже в цьому році, - НБУ

На сьогоднішній день ринок обслуговування роздрібних платежів вимагає нового підходу до регулювання, оскільки банки з їхніми класичними послугами займають певну нішу і вже не можуть повністю задовольнити зростаючі потреби користувачів.

Про це 10 лютого під час конференції «Кібербанк. Мобільний, хмарний і online банк. Автоматизація бізнес-процесів у фінансово-кредитних установах» розповіла Наталія Лапко, директор департаменту платіжних систем Нацбанку України.

Зокрема, НБУ планує переглянути підходи до регулювання діяльності небанківських фінансових установ і встановити до них вимоги, аналогічні вимогам до банків. Мова йде про встановлення мінімального розміру власного капіталу небанківської фінансової установи (НФУ), яке буде надавати послуги з переказу коштів, та обов’язання розкривати інформацію про його кінцевого бенефіціара.

Регулятор пропонує видавати ліцензію НФУ на підставі наявності у нього власного капіталу в розмірі 60 млн грн, якщо НФУ володіє не більше 1000 пунктів надання фінансових послуг та/або платіжних пристроїв. Кожне подальше збільшення кількості таких пунктів надання послуг та/або платіжних пристроїв на 500 одиниць вимагає збільшення мінімального власного капіталу на 10 млн грн.

Крім того, пані Лапко розповіла про те, що зараз готуються зміни до платіжного законодавства України, зокрема, в Закон України про платіжні системи, який морально застарів. Вже до кінця 2016 року, за словами Наталії Григорівни, Нацбанк планує дозволити НФУ випускати електронні гроші.

Ще одне питання, яке обговорила у своєму виступі директор департаменту платіжних систем НБУ, — чи можуть оператори мобільного зв’язку стати потенційними провайдерами електронних грошей.

За словами пані Лапко, багато операцій, що здійснюються на сьогоднішній день такими компаніями, відбуваються з порушенням законодавства. Адже відповідно до Закону України про телекомунікації, оператори мобільного зв’язку не можуть надавати кредит своїм клієнтам, використовувати залучені на передплачений рахунок кошти клієнтів і надавати можливість виведення грошей з мобільного рахунку в готівку. Деякі компанії йдуть іншим шляхом: вони реєструють небанківську фінансову установу і будуть забезпечувати розрахунки через таку установу. Але незважаючи на позитивний міжнародний досвід у цьому питанні (як у Кенії, наприклад), мобільні оператори можуть лише стати співучасниками ринку фінансових послуг, впевнена Наталія Григорівна, але ніяк не конкурентами банків і НФУ. «Змішувати поняття не можна», — резюмувала представниця регулятора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Нові емітенти електронних грошей з'являться на ринку вже в цьому році, - НБУ» на Finance.ua - 4.2
В Контексті Finance.ua