Юрушев залишився без Неос Банку


Юрушев залишився без Неос Банку

Леонід Юрушев не отримав дозвіл Нацбанку по купівлю невеликого Неос Банку. До формальної відмови справа не дійшла, але НБУ не має наміру давати дозвіл інвестору, якого він підозрює у зв’язках із збанкрутілим Златобанком. Власник Неос Банку – «Альфа Груп» – незабаром шукатиме нового покупця.

Банківське невходження

Угода з купівлі Леонідом Юрушевим Неос Банку у «Альфа Груп» перебуває на межі зриву. Бізнесмен ще влітку 2015 року отримав дозвіл Антимонопольного комітету на встановлення контролю над Неос Банком, однак домогтися аналогічного узгодження в Нацбанку не вдалося. У другому півріччі 2015-го НБУ не видав потенційному інвестору ані схвалення покупки, ані відмови в угоді. За інформацією джерела FinClub, регулятор повернув пакет документів на доопрацювання, після чого вдруге заявка не подавалася. У НБУ це не коментують.

Політика Нацбанку передбачає, що колишнім власникам неплатоспроможних банків заборонено купувати інші кредитні установи. І НБУ дізнався, що Леонід Юрушев опосередковано впливав на збанкрутілий Златобанк. «Новими правилами передбачено, що репутація вважається зіпсованою навіть у тієї особи, яка формально не була власником банку-банкрута, але мала на нього істотний вплив. Ми дізналися, що на ринку відбуваються спекуляції, що Юрушев міг неформально впливати на прийняття Златобанком рішень, в тому числі рішень на його користь або на користь компаній, що перебувають в сфері його контролю», – розповідав раніше екс-директор департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ Леонід Антоненко.

Власниками Златобанку були Олена та Ольга Якименко. Олена Якименко була топ-менеджером банку «Форум» тоді, коли ним володів Леонід Юрушев. Джерело в НБУ розповіло, що нагляд не виявив прямих доказів впливу пана Юрушева на банкрутство Златобанку, бо майже вся документація банку знаходиться у Фонді гарантування вкладів фізосіб. «Проте у НБУ виявилося достатньо доказів проти дозволу на угоду», – пояснив співрозмовник.

Покупець не зміг

Неос Банк планувала купити компанія «Провіта менеджмент». Вона належить інвестфонду «Унібудінвест» і Єлизаветі Юрушевій, а кінцевим її бенефіціаром був Леонід Юрушев. У «Провіта менеджмент» відмовилися спілкуватися.

Неос Банк раніше входив до Bank of Cyprus Group і називався Банком Кіпру. 17 квітня 2014 року «Альфа Груп» в особі кіпрської ABH Ukraine Ltd. заявила про купівлю 99,77% банку за 202,5 млн євро. Уже в червні Банк Кіпру перейменували в Неос Банк, але потім у «Альфа Груп» виникли проблеми з оформленням угоди. 16 квітня 2015-го НБУ оштрафував ABH Ukraine на 699 тис. грн за купівлю банку без узгодження з регулятором. ABH Ukraine була «власником економічних вигод і права управління акціями Неос Банку». Майже всі акції належали десяти неназваним підприємствам з пакетами менш ніж по 10%. Однак 22 січня 2016-го ABH Ukraine Limited стала офіційним власником 99,91% акцій Неос Банку.

В пошуку

«Альфа Груп» не підтверджує і не спростовує зрив угоди з Юрушевим. «Ми не можемо розкривати подробиці, тому що скуті умовами конфіденційності і не коментуємо наявність або статус угоди з Леонідом Юрушевим. НБУ не надавав компанії «Провіта менеджмент» дозволу на істотну участь у ПАТ “Неос Банк”», – відповіли в прес-службі Альфа-банку.

При цьому «Альфа Груп» впевнена, що на їхній банк можна знайти покупця. «Сьогодні є кілька зацікавлених покупців на цю установу, що недивно, адже це банк, який протягом багатьох років був в управлінні у іноземців, а також був добре перевірений Альфа-банком під час купівлі. Це хороший банк без «скелетів у шафі». Для тих, хто хоче зараз увійти у банківський бізнес, на ринку не багато таких якісних пропозицій банків з точки зору чистоти і гарантій від продавця», – говорив раніше президент Альфа-банку Олександр Луканов.

Але «черги» інвесторів на ринку все ж немає. «Ви бачили якихось нових інвесторів у банківському сегменті останнім часом, особливо іноземних? Їх просто немає. Тому що на ринку несприятливий інвестиційний клімат, який не викликає довіри до банківської системи», – сказав член наглядової ради Авант Банку Веніамін Лебедєв після впровадження в його банк тимчасової адміністрації.

Губар Олена

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ Альтбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua