Збиток нафтового гіганта Statoil перевищив 4 мільярди доларів


Збиток нафтового гіганта Statoil перевищив 4 мільярди доларів

Чистий збиток, що припадає на акціонерів норвезької нафтогазової групи Statoil ASA, за стандартами МСФЗ, за 2015 рік склав 4,28 мільярда доларів проти чистого прибутку роком раніше у 2,52 мільярда доларів.

Про це йдеться в звіті компанії.

Statoil пов’язує погіршення показника з ослабленням цін на сировинні товари. При цьому скоригований прибуток компанії за звітний період склав 8,83 мільярда доларів, що на 43% нижче за показник за аналогічний період в 2014 році.

У перерахунку на одну звичайну акцію розбавлений збиток компанії – 1,35 долара проти прибутку в 0,78 долара роком раніше. Виручка Statoil за 2015 рік склала 53,4 мільярда доларів, що на 23,3% нижче за аналогічний показник 2014 року.

Чистий збиток Statoil в четвертому кварталі збільшився на 3,3% – до 1,05 мільярда доларів. Квартальна виручка компанії виявилася на 25,7% нижче за аналогічний показник минулого року – 12,53 мільярда доларів.

У перерахунку на одну звичайну акцію розбавлений збиток компанії в четвертому кварталі склав 0,33 долара проти збитку в 0,32 долара роком раніше.

“Тим не менш, ми продовжуємо досягати значного прогресу в роботі з витратами і їх ефективністю”, – заявив президент і генеральний директор компанії Ельдар Сетре.

“На даний момент ми рухаємося далі на шляху до виконання нашої програми по вдосконаленню, а також продовжуємо посилювати капітальні витрати і витрати на пошуково-розвідувальні роботи. Це ключові елементи в управлінні бізнесом в період низьких цін на нафту”, – додав він.

Обсяг видобутку вуглеводнів Statoil за 2015 виріс на 2,2% – до 1,971 мільйона барелів нафтового еквівалента на добу.

Раніше американський нафтовий гігант Chevron Corp вперше за 13 років повідомив про квартальний збиток через падіння цін на нафту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Збиток нафтового гіганта Statoil перевищив 4 мільярди доларів» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua