Колишній заступник голови НБУ оголосив шизофренією перехід до інфляційного таргетування


Колишній заступник голови НБУ оголосив шизофренією перехід до інфляційного таргетування

Колишній заступник голови Національного банку Сергій Яременко оголосив неспроможною політику інфляційного таргетування і плаваючого курсу, яку взяв регулятор під керівництвом Валерії Гонтарєвої. Таку думку він висловив на круглому столі в Інституті Горшеніна.

“Це шизофренія. З одного боку я [НБУ] кажу, що у мене інфляційне таргетування і плаваючий курс, а життя змушує курс стримувати. І тоді він [НБУ] застосовує найбільш паскудні обмеження. Сьогодні все заборонено. Почитайте заявки на покупку валюти, хоч п’ять доларів ти купуєш – це 15 аркушів, які потім розглядаються в Нацбанку. Якщо ця шизофренія не закінчиться, то нічого і не зміниться “, – вважає Яременко.

На його думку методи ліберального регулювання валютного ринку суперечать здоровому глузду і поточній ситуації в економіці України.

“Мета цієї моделі – це підключення України до світової фінансової системи. Найголовніша мета – вільний рух капіталу, що абсолютно не відповідає стану економіки”, – підкреслив Яременко.

Він зазначив, що в Україні зараз відсутності ринкові механізми, які могли б сприяти утриманню курсу. “Це інвестиційні фонди, пенсійні фонди, фондовий ринок і так далі”, – пояснив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Колишній заступник голови НБУ оголосив шизофренією перехід до інфляційного таргетування» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua