Саудівська Аравія вперше візьме позику на зовнішньому ринку через дешеву нафту


Саудівська Аравія вперше візьме позику на зовнішньому ринку через дешеву нафту

Саудівська Аравія для покриття дефіциту бюджету в 87 млрд доларів готується вперше візьме позику на міжнародному ринку.

Саудівська Аравія відчуває значні складнощі з балансуванням бюджету через падіння цін на нафту, від продажу якої скарбниця королівства отримує 73% доходів. Міжнародні банки вже включилися в боротьбу за право стати андеррайтерами угоди.

Торік влада королівства вперше з 2007 року випустила номіновані в ріалах облігації на внутрішньому ринку – місцеві банки придбали бонди на загальну суму 4 млрд доларів. Запозичення на внутрішньому ринку обходяться дешево, але для розширення пулу кредиторів уряд також планує розміщувати доларові облігації.

На думку банківських аналітиків, на першому етапі країна може випустити доларові бонди обсягом 5 млрд доларів. Вони не виключають, що емісія буде розділена на кілька траншів, перший з яких навряд чи буде представляти собою довгострокові папери.

На думку кредитних аналітиків, обсяг розміщення перших в історії міжнародних облігацій Саудівської Аравії буде залежати від трьох чинників – цін на нафту, волатильності на ринку, а також фінансових резервів королівства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Саудівська Аравія вперше візьме позику на зовнішньому ринку через дешеву нафту» на Finance.ua - 2.8
В Контексті Finance.ua