Інвестори залишилися незадоволені підсумками регулювання патентного спору Nokia і Samsung


Інвестори залишилися незадоволені підсумками регулювання патентного спору Nokia і Samsung

Nokia оголосила про врегулювання патентних розбіжностей з Samsung. Фінансові умови операції викликали розчарування у інвесторів, що чекали більшого, що призвело до падіння акцій Nokia на 10%. Фінська компанія повідомила в понеділок, що нова угода з Samsung дозволить збільшити дохід патентного підрозділу Nokia Technologies до 1,02 млрд євро в 2015 р з 578 млн євро в 2014 р

Питома вага патентного бізнесу в загальному доході Nokia значно зменшиться після злиття з французьким конкурентом Alcatel-Lucent, чиї акції теж впали в ціні на 10% після надходження звісток про патентну угоді з Samsung.

Слід зазначити, що акції Nokia теж впали в ціні після оголошення в квітні минулого року про придбання Alcatel-Lucent, оскільки з’явилися побоювання з приводу успішності інтеграції двох компаній, а також через зниження питомої ваги в загальному доході патентного бізнесу.

За даними Nokia, після укладення угоди з Samsung потенційний дохід патентного підрозділу в перерахунку на рік становить 800 млн євро, у той час як аналітики прогнозують на 2016 рік виручку від ліцензування патентів в межах 900 млн євро.

«Були очікування, що Nokia може виручити більше грошей з наявного патентного портфеля, ніж суперник Ericsson .. Цей результат не підтримує прогнози … Оцінки будуть переглянуті», – заявив аналітик Nordea Самі Саркаміс (Sami Sarkamies).

За останні два десятиліття Nokia витратила на науково-дослідні роботи близько 50 млрд євро, зареєструвавши в підсумку більш 30000 патентів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Інвестори залишилися незадоволені підсумками регулювання патентного спору Nokia і Samsung» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua