ТОП-5 престижних професій України за версією самих працівників


ТОП-5 престижних професій України за версією самих працівників

Майже половина офісних співробітників назвали свою професію престижною. Більше за інших своєю роботою пишаються ІТ-шники, представники медіа, лікарі, а також працівники у сфері енергетики та важкої промисловості.

Серед впевнених у престижності своєї професії, найбільше ІТ-фахівців. Сьогодні програмісти добре затребувані, отримують хороші зарплати, але й вимоги роботодавців до них досить високі.

Це розуміють як самі ІТ-шники, так і представники інших спеціальностей. Згідно з опитуванням “білих комірців”, ІТ лідирують у ТОП найпрестижніших і найбільш перспективних професій.

На другому місці – юристи. Кожен другий фахівець, який працює у сфері юриспруденції, пишається своєю професією.

Далі йдуть представники медіа, лікарі та фармацевти, а також працівники у сфері енергетики, металургії та важкої промисловості. Престижною назвали свою роботу трохи менше половини з них.

Непрестижною свою професію вважають працівники у сфері транспорту і логістики – менше п’ятої частини опитаних упевнені в престижності своєї професії.

Також до ТОП-5 непрестижних професій входять працівники роздрібної торгівлі. А в кінці п’ятірки антирейтингу йдуть працівники у сфері сільського господарства, консалтингових послуг для населення і представники банківської сфери.

Мотиви вибору професій найрізноманітніші. Дві третини опитаних цікавить напрямок, в якому вони працюють. Кожен третій пішов на роботу за фахом, бо отримав профільну освіту. Більше чверті вважають свою роботу добре оплачуваною і затребуваною на ринку праці. Кожен шостий прислухався до поради рідних чи друзів. І ще 9% не змогли пояснити свій вибір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «ТОП-5 престижних професій України за версією самих працівників» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua