Індія може відмовитися від готівки


Індія може відмовитися від готівки

Країни Північної Європи вже досягли успіху в боротьбі з готівкою завдяки успіхам традиційних банків. У більшості жителів є пластикові карти, які замінюють розрахунки банкнотами не тільки у великих магазинах, але навіть у вуличній торгівлі.

Відмова від готівки в країнах, що розвиваються, не видається можливою, принаймні, до масового поширення мобільних телефонів.

На сьогоднішній день в Індії, де традиційний банкінг розвинений слабко, налічується близько 200 млн. мобільних гаманців. Серед них є неактивні, або такі, що належать одному власнику. Тим не менш, тенденція зберігати заощадження в цифровому гаманці, а також оплачувати товари і послуги безготівково, стає все популярнішою.

Крім того, Індія є одним з найбільш швидкозростаючих ринків мобільних телефонів і за прогнозами, займе другу позицію в світі за цим критерієм.

Більшість людей використовують їх для оплати таксі, покупки квитків у кіно та погашення рахунків за комунальні послуги. Провайдери мобільних гаманців не зупиняються на досягнутому – укладають угоди з великими торговельними центрами, магазинами, ресторанами.

«У найближчі роки формат розрахунків у роздрібних магазинах зміниться», – говорить Жітендра Гупта, засновник мобільного гаманця Citrus Pay (третя за величиною платіжна платформа у цій сфері). «Люди будуть використовувати мобільні гаманці, замість готівки і карт, для оплати товарів».

Кількість платежів в Індії, які здійснюються за допомогою мобільних телефонів з 2012 по 2015 рік збільшилася більш, ніж в 15 разів і досягла $ 1,4 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Індія може відмовитися від готівки» на Finance.ua - 3.8
В Контексті Finance.ua