Ієна піднялася до максимуму за рік, долар стабільний у парі з євро


Ієна піднялася до максимуму за рік, долар стабільний у парі з євро

Ієна дорожчає як мінімум на 2% по відношенню до всіх активно торгованих валют світу, зміцнившись до максимуму за рік в парі з доларом США на тлі падіння ринків акцій і цін на нафту, які підвищили попит на активи “тихої гавані”.

Вартість американської валюти щодо євро стабільна в середу – $1,0908 на 14:15 по Києву, як і на закриття попередньої сесії.

Курс долара до ієни знизився в ході торгів до 116,60 ієни проти 117,64 ієни напередодні, раніше в ході торгів він опускався до 115,98 ієни / $ 1 – мінімуму з 16 січня 2015 року. Пара євро/ієна торгується на рівні 127,16 ієни в порівнянні з 128,31 ієни за підсумками попередньої сесії.

Аналітики Credit Agricole переглянули прогноз для пари долар / ієна зі 127 / $ 1 на кінець березня і 130 / $ 1 на кінець року до 121 / $ 1 і 126 / $ 1 відповідно.

Рубль, австралійський і новозеландський долари очолюють падіння серед валют країн-експортерів сировини. Канадський долар дешевшає 14-у сесію поспіль, що є рекордним за тривалістю періодом ослаблення за весь час спостережень – з 1971 року.

Колишній керівник Федеральної резервної системи (ФРС) Бен Бернанке вважає, що долар, можливо, вже досяг свого піку.

“Зміцнення долара в основному вже позаду, навряд чи вартість американської валюти підніметься істотно вище”, – заявив Б.Бернанке, виступаючи на Азіатському фінансовому форумі в Гонконзі.

Подальша динаміка курсу долара, за його словами, залежатиме від темпів подальшого посилювання кредитно-грошової політики Федрезервом.

Вартість долара в останні два роки росла щодо 16 основних світових валют на очікуваннях, що ФРС буде піднімати ставку, в той час як інші найбільші ЦБ, включаючи Європейський центральний банк і Банк Японії, пом’якшують свою політику.

Наступне засідання Федрезерву пройде 26-27 січня. Імовірність підйому ставки на цьому засіданні оцінюється ф’ючерсним ринком на нульовому рівні, ймовірність підвищення ставки на березневому засіданні – о 31%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Ієна піднялася до максимуму за рік, долар стабільний у парі з євро» на Finance.ua - 2.2
В Контексті Finance.ua