ЄСПЛ дозволив звільнення за листування і пости в Facebook


ЄСПЛ дозволив звільнення за листування і пости в Facebook

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у вівторок, 12 січня, відхилив позов румунського інженера про його звільнення з роботи за розміщення особистих повідомлень на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook в робочий час.

Як визначили судді Малої палати ЄСПЛ, роботодавець має право перевіряти, як його співробітники на робочому місці виконували свої службові обов’язки і чи не використали комп’ютер компанії для приватних цілей.

Перевірка сторінки в соцмережі може вважатися втручанням у приватне життя, однак судді ЄСПЛ вважають, що в даній ситуації така перевірка є виправданою.

Румунського інженера, якому зараз 36 років, звільнили ще в 2007 році після роботи протягом трьох років на приватну компанію. Роботодавець перевірив його Facebook-сторінку і виявив, що інженер використовував робочий комп’ютер для обміну повідомленнями зі своїм братом і дівчиною про стан здоров’я та особистого життя.

Чоловік пройшов всі судові інстанції у своїй країні, однак не домігся позитивного для себе рішення і подав позов до ЄСПЛ. Мала палата ЄСПЛ не задовольнила позов і тепер румун має право протягом трьох місяців подати апеляцію.

ЄСПЛ може, але не зобов’язаний, тоді направити справу у Велику палату ЄСПЛ, де її розгляне колегія з 17 суддів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «ЄСПЛ дозволив звільнення за листування і пости в Facebook» на Finance.ua - 2.9
В Контексті Finance.ua