Вадим Іосуб: Перспективи зростання Єврозони


Вадим Іосуб: Перспективи зростання Єврозони

Європейська економіка в 2016 році продовжить своє помірне відновлення, хоча його темпи будуть відставати від загальносвітових.

Ми оцінюємо темпи економічного зростання регіону в 1,8 – 2%. Зростанню економіки сприятимуть низькі ціни на енергоносії, дешевий євро, стимулюючий експорт з регіону, і м’яка грошово-кредитна політика, що проводиться ЄЦБ. Як не дивно, але позитивним чинником може виявитися приплив біженців, який, при грамотній політиці місцевих урядів, може призвести до зниження витрат на працю і підстьобнути економічне зростання.

Зростання цін у Європі в наступному році може скласти 1%, що ще нижче цільового рівня 2%, але відчутно краще 2015 року, коли інфляція балансувала на межі дефляції. Безробіття в регіоні може зменшитися з нинішніх 11% до 10,5%, хоча діапазон цього показника по різних країнах залишиться дуже широким. Сукупний борг країн Єврозони може знизитися з 94% до 93% ВВП.

Остання макроекономічна статистика Єврозони частково дає привід для оптимізму. Безробіття за листопад (це найсвіжіші дані) склало 10,5%, тоді як цей показник очікувався на рівні 10,7%. Жовтневе безробіття було переглянуто з 10,7% до 10,6%. Індекс ділової активності в секторі послуг Markit за грудень склав 54,2, при очікуваних 53,9. Складовою індекс ділової активності у виробничому секторі склав 54,3, при очікуваних 54,0. Відзначимо, що, по-перше, обидва показники вийшли краще очікувань, а, по-друге, значення індексів вище 50 вказують на перспективи зростання економіки.

Однак не вся свіжа макростатистика випромінює оптимізм. Болючим питанням залишається мляве зростання цін. Грудневий індекс споживчих цін за попередніми даними склав 0,2% г/г, тоді як експерти очікували зростання інфляції на 0,3%. Основний індекс споживчих цін, очищений від волатильних компонентів, виріс у грудні на 0,8% р/р, тоді як очікувалося зростання на 0,9%.

Як ми бачимо, рішення про продовження термінів закінчення роботи друкарського верстата (мається на увазі щомісячний викуп активів на 60 млрд євро) з вересня 2016 на березень 2017 поки не принесло бажаних результатів у вигляді зростання інфляції в напрямку комфортного значення 2%.

Більше того, продовження на початку грудня термінів європейської програми кількісного пом’якшення без збільшення обсягів паперів, що викуповуються, було сприйнято ринком як недостатнє пом’якшення монетарної політики ЄЦБ, в результаті чого європейська валюта зміцнилася з 1,05 до 1,10 долара за євро. Тим не менш, ми як і раніше вважаємо, що різноспрямована монетарна політика ФРС і ЄЦБ приведе до зниження євро по відношенню до долара, і середньостроковою метою для європейської валюти залишається паритет з американською валютою.

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Світ
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua