Ілон Маск: У 2018 році автомобілі Tesla зможуть самостійно пересуватися по всій території США


Ілон Маск: У 2018 році автомобілі Tesla зможуть самостійно пересуватися по всій території США

У ході своєї останньої розмови з журналістами засновник і глава Tesla Motors Ілон Маск ще раз підтвердив свій прогноз стосовно появи повноцінної системи автоматичного водіння в автомобілях компанії в найближчі два роки, зазначивши також, що нещодавно додана функція самостійної парковки Summon – «всього лише перший крок».

«В кінцевому підсумку ви зможете вказати своєму автомобілю будь-яке місце, до якого йому потрібно під’їхати», – сказав Ілон Маск. – «Я думаю, що в найближчі два роки ви зможете викликати свій автомобіль по всій території США». Як приклад Маск навів ситуацію, коли клієнт Tesla відправляє своєму автомобілю команду самостійно приїхати з Нью-Йорка в Лос-Анджелес, щоб забрати його з конкретного місця.

Для визначення місця розташування господаря автомобіль буде використовувати його смартфон. Крім того, що ще більш цікаво, в разі необхідності по дорозі автомобіль зможе самостійно заїхати на підзарядку. Як таке можливо? Для цього і розробляється моторошнувата автоматизована система зарядки Solid Metal Snake, схожа на роботизовану змію, яка була вперше показана влітку минулого року.

Маск сказав, що «при всьому своєму моторошнуватому вигляді, установка є досить цікавою», попутно зазначивши розгортання «якийсь з версій» на станціях швидкої зарядки Supercharger.

Під кінець розмови Маск зазначив, що його прогнози «можуть бути злегка оптимістичними», пояснивши, що одним тільки оновленням прошивки існуючих електромобілів Model S і Model X для забезпечення подібної можливості автономного водіння тут не обійтися.

«Для досягнення цієї мети потрібно більше датчиків, ніж є в автомобілі зараз», – зазначив Маск. – «Потрібен величезний резерв … більше камер, більше радарів, резервних джерел енергопостачання … щоб при виникненні збою в будь-який з підсистем, водієві не потрібно було втручатися».

Це означає, що автомобілі Tesla, які зараз є на ринку, можуть і не осягнути техніку автоматичного водіння за два роки, але Маск переконаний, що сама технологія, необхідна для забезпечення цієї можливості, до того часу буде повністю готова. У бесіді з журналістами він сказав, що «в обумовлений період часу – від 24 до 36 місяців – у віртуальному режимі вона [система автоматичного водіння] буде демонструвати значно кращі результати в порівнянні з будь-якою людиною на всіх автомобільних дорогах».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Ілон Маск: У 2018 році автомобілі Tesla зможуть самостійно пересуватися по всій території США» на Finance.ua - 3.1
В Контексті Finance.ua