Дослідження підтвердило - робомобілі Google безпечніші за звичайні


Дослідження підтвердило - робомобілі Google безпечніші за звичайні

Політехнічний університет Вірджинії опублікував результати дослідження, проведеного на прохання Google. Метою дослідження було визначити ступінь безпеки самоврядних автомобілів Google в порівнянні зі звичайними авто з водіями за кермом.

Проаналізувала статистичні дані робомобіль Google, чий пробіг склав близько 1,3 млн миль (2,09 млн км), дослідники виявили, що вони мають більш низький рівень аварійності (3,2 інциденту на 1 млн миль), ніж показник звичайних автомобілів по країні (4,2 аварії на 1 млн миль).

До речі, два місяці тому проводилося дослідження, в результаті якого вчені дійшли протилежних висновків. У попередньому дослідженні, що проводилося фахівцями Мічиганського університету, крім робомобіль Google в облік бралися дані про самокеровані автомобілі Delphi і Volkswagen, які виявилися більш схильними до аварій.

Google скрупульозно фіксує кожен дорожній інцидент, який стався з її робомобілем. Найчастіше винними в них виявляються водії інших авто. Нерідко це пояснюється відволіканням їх уваги через появу на дорозі незвичайного самокерованого транспортного засобу. Для компанії дуже важлива репутація проекту, так як будь-яке звинувачення в небезпеці робомобіля завдає шкоди її планам з розвитку цього напрямку.

Вчені Політехнічного університету Вірджинії вказали на великий недолік попередніх досліджень. Більшість автолюбителів не повідомляють про дрібних дорожніх інцидентах, а Google враховує практично все, що відбувається з робомобілем. Якщо брати до уваги всі чинники, робомобілі набагато безпечніші.

І все ж слід зазначити, що статистична база даних про робомобіль поки занадто мала через порівняно невеликий пробіг, тому поки рано робити якісь висновки на основі її аналізу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua