Мінекономрозвитку назвало причини падіння промвиробництва в листопаді


Мінекономрозвитку назвало причини падіння промвиробництва в листопаді

Падіння промислового виробництва в Україні в листопада 2015 року на 4,9% перевищило очікування у зв’язку зі складною ситуацією в енергетичному комплексі (аварійне зниження потужностей атомних електростанцій у зв’язку з пошкодженням ліній електропередач у Херсонській області), а також логістичними складнощами внаслідок перманентних військових дій в Донецькій області.

Відповідна оцінка міститься в аналітичному матеріалі, опублікованому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

При цьому в міністерстві відзначили, що позитивними для української промисловості факторами є зростання виробництва в металургійній, хімічній, добувній та машинобудівній галузях, макроекономічна стабілізація і поліпшення споживчих настроїв.

Тим не менш, гальмують зростання виробництва проблеми з доставкою сировини і готової продукції залізничним транспортом через військових дій на сході країни, а також висока вартість енергоносіїв.

Крім того, негативно впливають на показники промислового виробництва жорстка цінова конкуренція на зовнішніх ринках, а також дефіцит внутрішнього попиту.

Нагадаємо, спад промислового виробництва в Україні в листопаді 2015 року з порівнянні з листопадом 2014 року сповільнилося до 4,9% з 5,0%, зафіксованих місяцем раніше.

З початку 2015 року, за січень-листопад, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 спад промвиробництва становив 14,4%.

За інформацією Держстату, в листопада 2015 року зростання виробництва в річному вираженні, до листопада 2014 року, зафіксований у виробництві автотранспортних засобів – на 12,7%, у виробництві коксу і продуктів нафтопереробки – на 7,6%, виробництві електричного устаткування – на 4 , 4%, машинобудування – на 4,1%, видобутку кам’яного та бурого вугілля – на 2,8%.

Найбільше падіння в річному вираженні зафіксоване у виробництві електронної та оптичної продукції – на 13,8%, виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 10,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua