Сергій Лисиця: Про зміни до Податкового кодексу та перевищення обсягу доходу платниками єдиного податку 3 групи


Сергій Лисиця: Про зміни до Податкового кодексу та перевищення обсягу доходу платниками єдиного податку 3 групи

З 01.01.2016р. Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року № 909-VIII передбачені зміни, що стосуються платників єдиного податку що перебувають на 3 групі. Так, максимальний обсяг доходу для платників єдиного податку, що знаходяться на 3 групі зменшено з двадцяти до п’яти мільйонів гривень.

Але, відповідно до ст. 292.16. ПКУ, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.

Постає питання, чи мають особи, які у 2015 році отримали дохід більше п’яти мільйонів гривень, право на застосування спрощеної системи оподаткування у 2016 році.

Законом № 909-VIII не врегульовано питання зворотної дії положень про зменшення максимального обсягу доходу до таких осіб, тому при вирішенні цього питання слід керуватися діючими положеннями Податкового кодексу.

Частиною 3 ст. 293.8. ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників, зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, а також застосовувати збільшені ставки єдиного податку для суми перевищення доходу.

Отже, умовою для неможливості перебувати на спрощеній системі оподаткування у 2016 році є перевищення максимального доходу, встановленого саме для податкових періодів 2015 року, тобто сумарно для чотирьох кварталів.

Для 3 групи єдиного податку у всіх податкових періодах, що були у 2015 році було встановлено сумарний максимальний обсяг доходу на рівні двадцяти мільйонів гривень, тому на підставі ч. 3 ст. 293.8. ПКУ отримання доходу до двадцяти мільйонів гривень протягом 2015 року не може вважатися перевищенням.

Таким чином, у осіб, що отримали протягом 2015 року дохід більше п’яти мільйонів гривень, є право перебувати протягом 2016 року на спрощеній системі оподаткування.

Окремо слід зазначити, що Державна фіскальна служба ще не надала офіційних роз’яснень з приводу застосування цих норм. У місцевих податкових органах більшість інспекторів відділів єдиного податку вважають, що Закон № 909-VIII не має зворотної сили і отримання протягом 2015 року доходу більше п’яти мільйонів гривень не вважається перевищенням. Проте, у центральному органі ДФС повідомили, що незабаром буде підготовлене офіційне роз’яснення з розглянутих питань.

Адвокат, ТОВ «Юридична компанія «Дешунін і партнери» Сергій Лисиця

Юрист, ТОВ «Юридична компанія «Дешунін і партнери», Німчук Олег

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Фіскальна служба
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua