Розпродаж активів: Китай може купити частку в російській нафтовій компанії


Розпродаж активів: Китай може купити частку в російській нафтовій компанії

Одна з китайських держкомпаній веде переговори про покупку участі в ТОВ “Таас-Юрях Нафтогазовидобування”, що розробляє Середньоботуобінське нафтогазоконденсатне родовище в Якутії, спільно з компанією Skyland Petroleum Group, частка в проекті може обійтися китайській компанії в 730 мільйонів доларів, повідомляє Прайм з посиланням на заяву засновника і голови Skyland Девіда Робсона.

“Ми знайшли гарного китайського партнера, який є великим державним підприємством”, – сказав Робсон, не уточнивши назви компанії.

За його словами, партнер Skyland з Китаю виплатить дві третини від загальної суми в 1,1 мільярда доларів, яка дозволяє придбати 29% в Таас-Юрях. Skyland, яка може отримати третину або половину від цієї 29% -вої частки, розраховує погодити деталі угоди з азіатською компанією до початку лютого.

На Середньоботуобінському нафтогазоконденсатному родовищі, одному з найбільших у Східному Сибіру, видобувається близько 20 000 барелів нафти на день. Запаси родовища по категорії С1 + С2 складають 133 мільйонів тонн рідких вуглеводнів і 137 мільярдів кубометрів газу.

Компанія “Роснефть” 30 листопада закрила операцію з продажу британської BP 20% участі в “Таас-Юрях нафтогазовидобування”. Остаточна домовленість за цією угодою була досягнута у червні 2015 року.

Тоді ж російська нафтокомпанія підписала з Skyland Petroleum Group основні умови угоди відносно проекту, яка передбачає продаж “Роснафтою” до 29% участі в “Таас-Юрях нафтогазовидобування”. У серпні ЗМІ з посиланням на Робсона повідомляли, що компанія планувала закрити операцію з участі в проекті Таас-Юрях до кінця 2015 року.

Раніше також повідомлялося, що “Роснефть” вела переговори про входження в проект “Таас-Юрях Нафтогазовидобування” з китайською CNPC. Крім того, 18 грудня агентство Рейтер з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, повідомляло, що індійські компанії Indian Oil Corp і Oil India ведуть переговори з “Роснафтою” про покупку до 29% частки в проекті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua