Youtube отримає підтримку HDR-відео


Youtube отримає підтримку HDR-відео

Технологія HDR або HDRI – High Dynamic Range Imaging, зображення з великим діапазоном яскравості, існує досить давно. По суті, з тих пір, як з’явилися повноцінні цифрові фотоапарати. Як відомо, звичайні JPEG-зображення, які і є фотографіями – це стислі і оброблені дані з матриці фотокамери. Причина проста – формат JPEG дає непогану якість «картинки» і займає відносно мало місця, тому придатний для любителів.

Однак професіоналам потрібно більше, враховуючи той факт, що JPEG «обрізає» яскравість. Співвідношення найбільш яскравого до найменш яскравому становить 3000: 1, тоді як око розпізнає діапазон 1000000: 1 і більше. Через це втрачається ряд деталей, а картинка виявляється потрібно експонувати. І тут на допомогу приходить HDR. Причому його можна використовувати і для відео.

На виставці CES 2016 в Лас-Вегасі директор з глобального розвитку в області контенту Youtube Роберт Кінкл заявив, що сервіс Youtube незабаром отримає підтримку HDR-відео, хоча і не уточнив, коли саме це станеться, чи буде можливість доступна всім або тільки деяким і так далі.

Тим часом подібна підтримка важлива як професіоналам, так і любителям. Недарма ж багато аматорських пристроїв отримують підтримку формату RAW.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Youtube отримає підтримку HDR-відео» на Finance.ua - 3.1
В Контексті Finance.ua