У Казахстані триває обвал нацвалюти: Тенге оновив історичний мінімум


У Казахстані триває обвал нацвалюти: Тенге оновив історичний мінімум

Середньозважений курс тенге на ранкових торгах Казахстанської фондової біржі (KASE) оновив свій історичний мінімум, впавши до 355,52 тенге за долар США у порівнянні з 351,85 тенге за долар на основної торговельної сесії в п’ятницю.

Обсяг торгів склав 50,4 мільйона доларів у порівнянні з 47,4 мільйона доларів в п’ятницю.

Нагадаємо, 20 серпня 2015 року Казахстан приступив до реалізації нової грошово-кредитної політики, заснованої на вільно плаваючому курсі тенге, і скасував валютний коридор. На цій новині біржовий курс казахстанської нацвалюти впав до 255,26 тенге за долар, обвалившись на 26% за добу.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що альтернативи не було: вільне курсоутворення дозволить відновити конкурентоспроможність економіки країни і зберегти резерви.

У повідомленні Нацбанку від 5 листопада 2015 констатувалося, що у вересні та жовтні Національний банк відійшов від підходу, оголошеного 20 серпня 2015 по переходу на вільний плаваючий курс тенге, і приступив до продажів валюти на валютному ринку. За даними відомства, частка участі Національного банку на валютному ринку досягла 60%. За рахунок коштів Національного фонду і золотовалютних активів Національного банку в цей період було продано понад 5 мільярдів доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Казахстані триває обвал нацвалюти: Тенге оновив історичний мінімум» на Finance.ua - 3.5
В Контексті Finance.ua