Саудівська Аравія може продати акції свого найбільшого виробника нафти


Саудівська Аравія може продати акції свого найбільшого виробника нафти

Саудівська Аравія задумалася про продаж перлини своєї економіки – Saudi Aramco, найбільшого в світі виробника нафти, який видобуває майже 10 млн барелів на добу. Про це розповів журналу The Economist другий наслідний принц королівства Мухаммад бен Сальман, а в п’ятницю підтвердила і сама компанія на сайті, повідомляє Euronews.

Ні умови, ні терміни, ні навіть місце первинного розміщення Aramcо не повідомляє. Це взагалі одна з найбільш закритих компаній світу, фінансові звіти якої не публікуються. Відомо лише, що Саудівська Аравія, чиї доходи на 80% залежать від експорту нафти, заробила в 2014 році 285 млрд доларів.

Але сьогодні ціни впали до рівнів десятирічної давності (впали на 70% в порівнянні з літом 2014 роки), і Ер-Ріяду терміново потрібні гроші.
За запасами чорного золота Aramco обганяє Exxon в десять разів – її резерви оцінюються фахівцями в 260 млрд барелів. Експерти агентства Bllomberg вважають, що навіть якщо нафта подешевшає до 10 доларів за барель, Aramco коштуватиме 2,5 трильйона доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua