Пинзеник розповів, чому з казни України "випарувалися" 40 млрд грн


Пинзеник розповів, чому з казни України "випарувалися" 40 млрд грн

Скорочення казначейського рахунку України в грудні 2015 року майже на 40 млрд грн свідчить про відсутність бюджетної культури уряду.

Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник (БПП) на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, декларовані урядом величезні залишки коштів на казначейському рахунку “розчинилися” за місяць.

“Таке різке зниження рахунку є наслідком слабкої бюджетної культури або скоріше її відсутності. Маю якраз на увазі не питання, що лежать у сфері відповідальності Міністерства фінансів, а інших бюджетних “споживачів”. Протягом січня-листопада 2015 Державний бюджет по доходах був виконаний на 90,3%, а за видатками – на 80,4%. Цей розрив в 10% (а це майже 60 млрд грн, які формували залишок коштів) намагаються “освоїти” в останній місяць року. Можна уявити масштаби витрат грудня, якщо крім стандартних планових надходжень додатково з рахунку витрачено 39 млрд грн. Оцінити їх повний розмір зможемо тільки в кінці поточного місяця з появою відповідної звітності”, – написав парламентарій.

На його думку, нинішня бюджетна активність має ще один наслідок: вона негативно впливає на монетарну ситуацію і пов’язані з нею параметри. Оскільки в грудні, крім офіційного Національного банку, його функції починають виконувати ще кілька десятків державних і навіть недержавних інститутів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Пинзеник розповів, чому з казни України "випарувалися" 40 млрд грн» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua