Девальвація валют зберегла країнам EМ $2,8 трлн резервів


Девальвація валют зберегла країнам EМ $2,8 трлн резервів

Країни, що розвиваються, підвищили конкурентоспроможність і зберегли запаси “на чорний день” на тлі девальвації своїх валют.

За даними агентства Bloomberg, міжнародні резерви 12 найбільших ринків, що розвиваються, за винятком Китаю і країн з фіксованими валютними курсами, скоротилися в 2015 році приблизно на 2% – до $2,8 трлн.

Фактичне скорочення резервів могло виявитися ще меншим, позаяк зміцнення долара призвело до ослаблення євро та інших резервних валют.

Якщо минулого року Китай витратив понад $400 млрд резервів на стабілізацію юаня, то більшість інших країн, включаючи Росію та Таїланд, пішли на девальвацію, щоб підтримати своїх експортерів.

В умовах падіння цін на сировину і відносно невеликого доларового держборгу (на відміну від минулих років), ослаблення валют не призвело до прискорення інфляції або скорочення бюджетних витрат.

Це означає, що центробанки країн, що розвиваються, навряд чи будуть противитися подальшій девальвації своїх валют, поки вона не почне виходити з-під контролю, зазначають експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Девальвація валют зберегла країнам EМ $2,8 трлн резервів» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua