Китай зніме квоти на залучення місцевими компаніями коштів на зарубіжних боргових ринках


Китай зніме квоти на залучення місцевими компаніями коштів на зарубіжних боргових ринках

Китайський регулятор знімає обмеження на обсяги залучення місцевими компаніями коштів на зарубіжних ринках облігацій і кредитних ринках.

Цей крок, як очікується, допоможе сповільнити відтік капіталу з країни, викликаний недавньою девальвацією юаня.

Державна комісія з розвитку і реформ (NDRC) повідомила, що зніме квоти на розміщення компаніями облігацій в іноземній валюті або юанях, а також на залучення ними кредитів за кордоном на термін більше року.

Компаніям тепер буде необхідно лише повідомити регулятора про підготовлюваний випуск бондів або залучення кредиту, тоді як раніше їм доводилося чекати схвалення NDRC.

“Враховуючи ослаблення юаня, уряд, ймовірно, буде стимулювати зарубіжні запозичення компаній, що призведе до збільшення припливу капіталу”, – відзначає аналітик Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (China) Ltd. в Шанхаї Лі Люян.

Проблемою для китайської влади є те, що у відповідь на зниження курсу юаня, підвищувального вартість обслуговування зовнішніх боргів компаній, останні прагнуть активніше залучати фінансування на внутрішньому ринку.

Зміцненню цієї тенденції сприяє і падіння вартості залучення коштів в КНР після п’яти знижень ключової процентної ставки китайським Центробанком з листопада минулого року.

Згідно з даними Bloomberg, обсяг доларових облігацій, випущених китайськими компаніями з початку 2015 року, впав на 17% – до $117, 200 млрд.

“Оголошений крок допоможе прискорити процес залучення китайськими компаніями коштів за кордоном, – відзначає старший віце-президент Moody’s Айван Чун. – Однак складно сказати, чи призведе це насправді до збільшення обсягів випуску облігацій за кордоном. Компанії побоюються зростаючих витрат на обслуговування боргу в результаті ослаблення юаня”.

NDRC також повідомила, що буде стимулювати компанії з сильною кредитною якістю, що мають хороші можливості в плані виплати боргів, до залучення коштів за кордоном для реалізації різних проектів.

Зокрема, мова йде про проекти довгостроковій макроекономічної програми “One Belt, One Road”, в рамках якої передбачається створення транс-євразійського індустріального пояса по всій довжині Великого Шовкового шляху від Китаю до Східної Європи, а також проекти розбудови Пекіна, Тяньцзіня, провінції Хебей і створення економічної зони в дельті річки Янцзи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua