Торги на китайських біржах закрилися сильним падінням


Торги на китайських біржах закрилися сильним падінням

За підсумками торгів 14 вересня 2015 основним фондовим індекс Shanghai Composite знизився на 2,67%, що є найгіршим результатом з 25 серпня, коли він звалився відразу на 7,63%.

Ще більш серйозну динаміку на пониження продемонстрував SZSE Component – основний індекс Шеньчженьській біржі, де торгуються акції більшості найбільших держкомпаній.

За підсумками торгів 14 вересня 2015 індекс, при розрахунку якого враховується вартість паперів 40 найбільш ліквідних і великих компаній на біржі, впала відразу на 6,65%. Цей результат також виявився гіршим з 25 серпня (-7,02%).

Високотехнологічний індекс ChiNext, що відображає динаміку вартості акцій хай-тек-компаній та інтернет-стартапів, за підсумками торгів звалився відразу на 7,49%, що знову-таки стало найгіршим за вересень результатом.

З більш ніж тисячі компанії, чиї папери торгуються на Шанхайській фондовій біржі, зростанням котирувань відзначилися тільки 73, серед яких виявилися Bank of China і Торгово-промисловий банк Китаю (Industrial and Commercial Bank of China, ICBC).

Фінансовий сектор взагалі виявився єдиним, де за підсумками сьогоднішніх торгів був зафіксований приріст (1,52%). У той же час індекс, що відображає динаміку акцій IT-компаній, чиї папери торгуються на Шанхайській біржі, впав відразу на 6,85%.

За літо індекс Shanghai Composite впав щодо червневого максимуму на 39%, у тому числі на 20% за останні два тижні серпня. При цьому за три місяці китайський уряд витратив на підтримку фондового ринку 1,5 трлн юанів (236 млрд доларів). Тільки за серпень витрати склали майже 600 млрд юанів (більше 94 млрд доларів).

Загальна сума витрачених коштів еквівалентна 9,2% від сукупної вартості акцій, що перебувають в Китаї у вільному обігу, написали аналітики Goldman Sachs у звіті, датованому понеділком, 7 вересня.

На тлі падіння фондового ринку Китай девальвував на 3% національну валюту. Щоб уберегти юань від подальшого падіння, Центральному банку країни довелося продавати долари.

З опублікованих в понеділок, 8 вересня, даних Народного банку Китаю випливає, що за серпень його міжнародні резерви скоротились на рекордну величину – майже на 94 млрд доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua