"Комуналка" через банк: як оплачувати послуги в один клік


"Комуналка" через банк: як оплачувати послуги в один клік

Комунальні послуги, як відомо, можна оплатити не тільки через відділення пошти, але і через касу банку – готівкою або безготівковим платежем, з поточного або карткового рахунку. Як вказує начальник управління продажів роздрібних продуктів банку “Хрещатик” Станіслава Лічагіна, оплату безготівковим способом можна здійснити декількома прийомами. Перший – через платіжне доручення у відділенні банку, а у випадку, якщо платежі здійснюються регулярно, можна встановити їх графік і замовити послугу у відділенні на регулярній основі. Тоді банк без вашої участі у встановлений день місяця буде здійснювати переказ грошей з вашого рахунку на рахунок одержувача. Другий – оплата через термінали самообслуговування. Третій – використання дистанційних каналів обслуговування, таких як інтернет-банкінг. “Безумовно, найзручніший і вигідний – інтернет-банкінг: .. Нижче тарифи (найвищі тарифи – в терміналах), істотна економія часу, можливість контролювати рух по рахунках (виписка, друк, перегляд) і т. і.”, – говорить Станіслава Лічагіна.

БЕЗ ЧЕРГ “Якщо наш клієнт активно користується онлайн-банкінгом, то він, як правило, комунальні платежі виконує тут же, на сторінці банку, щоб всі оплати були разом. Тоді простіше їх відстежувати. Можна запланувати всі регулярні платежі в календарі – щоб з усіма розрахуватися вчасно одним кліком”, – розповідає директор департаменту по продуктах роздрібного бізнесу ПУМБ Ярослав Сковрон.

В онлайн-банкінгу клієнт може також створити шаблони під свої регулярні платежі, вказавши номер свого рахунку, і отримувати електронні рахунки автоматично.

“Наприклад, якщо створити шаблон на оплату стаціонарного телефону, то крім звичайних рахунків поштою, щомісяця цей же рахунок, вже із заповненою сумою до оплати, буде автоматично виставлятися в системі онлайн-банкінгу, – пояснює Ярослав Сковрон – Оплатити таким чином по електронній квитанції можна в будь-який час та інші послуги: електроенергію, квартплату, споживання води, телекомунікаційні послуги Також клієнти платять в онлайн-банкінгу за страховку, мобільний, інтернет-ігри, штрафи ДАІ і т. і.”

Всі оплачені рахунки зберігаються в архіві, і при необхідності їх можна роздрукувати. Ну а якщо раптом знадобиться, то у відділенні банку можна отримати цю ж квитанцію з мокрою печаткою.

Як повідомили нам у прес-службі “Фідобанк”, клієнти все активніше віддають перевагу онлайн-платежам. Так, за перший рік з моменту запуску фінансової платформи банку за кількістю операцій домінують банківські послуги, а оплата послуг – 33% від загальної кількості операцій.

“При оплаті” комуналки “і телефонії у нас в інтернет-банкінгу одна з небагатьох помилок, яку можуть зробити клієнти – неправильно ввести номер мобільного і поповнити не той рахунок. Зазвичай питання повернення коштів вирішується безпосередньо з мобільним оператором”, – розповідає Ярослав Сковрон . “Банк відправника не несе відповідальності за невірно зазначені реквізити, – попереджає Станіслава Лічагіна – Щоб уникнути проблем необхідно уважно заповнювати реквізити отримувача. Не зайвим буде перевірити також, чи дійшли гроші”.

НЕ ТІЛЬКИ БАНКИ

Крім інтернет-банкінгу від свого банку, оплачувати ту ж “комуналку” онлайн можна і на окремих платіжних майданчиках. Оплата здійснюється за допомогою платіжної картки. Для цього вам доведеться ввести її номер (16 цифр), місяць і рік, до якого вона діє, а також СVV-код (три цифри на звороті карти). Важливо розуміти, що зловмисник, що володіє цими даними, легко зможе спустошити ваш рахунок. На цьому і побудована одна зі схем шахрайства – вам “підставляють” підроблений платіжний майданчик, який зовні є повною копією справжнього, але з малопомітними відмінностями в адресі. Так що завжди треба зберігати пильність і реквізити карти вводити тільки на сторінках, які заслуговують абсолютної довіри.

БЕЗПЕКА: змінюйте паролі, а не комп’ютери

Будь-які переміщення грошей так чи інакше пов’язані з ризиком їх втрати. Тим більше – в інтернеті, що перетворився в мисливські угіддя цілих зграй корисливих хакерів і жадібних шахраїв.

“Основна техніка безпеки, пропонована сьогодні для клієнта в інтернет-банкінгу, – двофакторна ідентифікація. Перший раз клієнт ідентифікується під час входу в систему шляхом введення логіна і пароля. Другий раз – шляхом отримання у банку единоразового пароля на кожну активну операцію”, – розповідає Станіслава Лічагіна.

Фахівці іншої фінустанови для забезпечення безпеки платежів за допомогою онлайн-сервісів рекомендують не тільки користуватися надійними сервісами, але і дотримувати ряд простих правил інформаційної безпеки:

1. Проводити оплату тільки з пристроїв, захищених антивірусним програмним забезпеченням. Антивірус повинен бути включений, антивірусні бази і програма регулярно оновлюватиметься, повинно проводитися антивірусне сканування.
2. Не користуватися загальнодоступними комп’ютерами, не проводити оплати із зони Wi-Fi в громадських місцях. Вкрай небажано використовувати комп’ютер, у якого більше одного користувача з правами адміністратора.
3. У налаштуваннях використовуваних браузерів необхідно заборонити збереження паролів та іншої конфіденційної інформації.
4. При роботі на комп’ютері, з якого здійснюється оплата (навіть незважаючи на наявність антивіруса!), не рекомендується переходити по незнайомих посиланнях. Важливо перевіряти коректність адрес веб-ресурсів і працювати тільки з перевіреними ресурсами.
5. Не повідомляти реквізити своєї карти – номер, термін дії та CVV / CVC2 – поштою, на сайтах з сумнівною репутацією, у відповідь на листи або по телефону.
6. При здійсненні онлайн-платежу з використанням реквізитів платіжної картки необхідно переконатися, що відвідуваний сайт використовує захищене з’єднання (HTTPS) і що сайт має позитивну репутацію.
7. Після завершення сеансу оплати рекомендується вийти з браузера.

На додаток до цього Станіслава Лічагіна нагадує, що клієнту також необхідно дотримуватись вимог до пароля, міняти його не рідше одного разу на три місяці, використовувати ліцензійне програмне забезпечення і офіційні сторінки.

Ряполов Констянтин

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua