НБУ допускає ослаблення монетарної політики ближче до кінця 2015 р. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ допускає ослаблення монетарної політики ближче до кінця 2015 р.

Казна та Політика
1087
Національний банк України (НБУ) очікує, що відновлення контролю над інфляцією і зміцнення валютної стабільності дозволять йому ближче до кінця 2015 року послабити монетарну політику для сприяння економічній активності.
“Якщо інфляційні очікування будуть добре “заякорені”, інфляція під контролем, а стабільність валютного ринку буде посилюватися, ми розглянемо можливість ослаблення монетарної політики ближче до завершення 2015 року для сприяння економічній активності”, – повідомляється в оновленому Меморандумі економічної та фінансової політики української влади Міжнародному валютному фонду (МВФ), оприлюдненому на сайті НБУ.
Регулятор вказує, що в даний час характер його грошово-кредитної політики відповідає прогнозу інфляції на найближчий час і поточним інфляційним очікуванням: 15-20% на рік до червня 2016 року. Підкреслюється, що збереження позитивної облікової ставки в реальному вимірі (з 4 березня утримується на рівні 30% річних) має принципове значення для “заякорення” інфляції та досягнення цільових показників щодо чистих міжнародних резервів (ЧМР) і чистих внутрішніх активів (ЧВА).
“Якщо, всупереч нашим очікуванням, інфляція знову буде рости або знову виникнуть потужні тиски в напрямку зниження обмінного курсу, ми зробимо політику жорсткою, наскільки це необхідно, для врегулювання цих негативних змін”, – одночасно зазначається в меморандумі.
Стосовно адміністративних обмежень на валютному ринку, українська влада розраховує, що програма МВФ і фінансова підтримка міжнародного співтовариства приведуть до стійкого поліпшення платіжного балансу, фінансової стабільності та відновлення довіри вкладників і інвесторів, тому вже розробила дорожню карту поступового скасування таких обмежень.
У меморандумі названо чотири передумови для її реалізації: завершення реструктуризації приватного зовнішнього боргу країни, проведення в повному обсязі рекапіталізації банків, досягнення цільового рівня ЧМР Нацбанку і повний перехід НАК “Нафтогаз України” до придбання валюти на міжбанківському ринку.
Як повідомлялося, в оновленій програмі МВФ прогноз інфляції в поточному році погіршено до 45,8% з 26,7% в первинному березневому прогнозі, а оцінка падіння ВВП збільшена з 5,5% до 9%. На наступний рік прогноз інфляції також погіршено з 8,7% до 12%, проте оцінка зростання ВВП зупинена на рівні 2%.
Передбачається, що в 2017 році інфляція сповільниться до 8%, а в наступні три роки – до 5%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас