Ніхто не буде шанувати суддів, аж поки вони самі себе не почнуть шанувати,- думка


Ніхто не буде шанувати суддів, аж поки вони самі себе не почнуть шанувати,- думка

Суддя Федерального суду США, доктор права та професор Богдан Футей заявив: “Ніхто не буде шанувати суддів, аж поки вони самі себе не почнуть шанувати”, в ході конференції на тему “Відкритий суд – гарантія правосуддя”.

На його думку, в Україні варто записувати на різні технічні носії судові процеси: так відновиться довіра громадян до судівської гілки. Але, приводячи американський приклад, відзначив, що дане впровадження в Америці не закріпилося.

“Порівняти Америку і Україну дуже важко. Бо Америка має своє 300-літнє існування, де судова система пережила також свої проблеми. У нас є розподіл влади, є стримування і противаги. Розподіл влади базується на тому, що Верховна Рада, конгрес, приймають закони, а виконавча влада – президент, виконують ті закони, але суд вирішує чи ці закони сумісні з конституцією і чи дійсно президент і виконавча влада їх виконують”.

Засновник ініціативи “Відкритий Суд” Станіслав Батрин вважає, що коли втрачена довіра, громадськість повинна допомогти судам стати незалежними, але і суд повинен розуміти, що вся відповідальність лежить на ньому.

“Він має бути відкритим з людьми, має бути людяним, має бути етика”,- зауважив він.

Детальніше читайте в нашій статті ““Унікальна пігулка” правосуддя- Відкритий Суд”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування