Стало відомо, скільки чекати рішення суду по транзитному спору "Газпрому" і "Нафтогазу"


Стало відомо, скільки чекати рішення суду по транзитному спору "Газпрому" і "Нафтогазу"

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в кінці вересня 2016 планує провести усні слухання за позовом “Нафтогазу України” до “Газпрому” з вимогами про перегляд транзитного контракту. Про це повідомили в “Газпромі”.

Винесення рішення арбітрами планується до кінця січня 2017 року.

Як повідомлялося, в жовтні 2014 року “Нафтогаз” вимагав у Стокгольмському арбітражі визнати, що права і обов’язки “Нафтогаз України” за контрактом з “Газпромом” про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України в 2009-2019 рр. підлягають передачі ПАТ “Укртрансгаз”, визнати, що певні положення контракту, які будуть згодом уточнені, є недійсними і/або нечинними і повинні бути доповнені або замінені положеннями, які будуть уточнені, відповідно до енергетичним і антимонопольним законодавством України та Євросоюзу.

Крім того, “Нафтогаз” зажадав зобов’язати “Газпром” виплатити “Нафтогазу” компенсацію за ненадані для транзиту обсяги газу в сумі $ 3,2 млрд, а також відсотки на цю суму. “Нафтогаз” вимагав визнати, що транзитний тариф в контракті повинен бути змінений таким чином, як буде вказано в подальших письмових заявах “Нафтогазу” у відповідності з основними принципами шведської контрактного права.

Попередня сума вимог складає $6,2 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua