«Енергоатом» вважає необґрунтованим продовження ревізії в компанії


«Енергоатом» вважає необґрунтованим продовження ревізії в компанії

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» вважає необґрунтованим позов Державної фінансової інспекції з вимогою продовжити ревізію в компанії, термін для проведення якої закінчився 2 квітня, йдеться в повідомленні «Енергоатому».
Згідно з повідомленням, планова ревізія фінансово-господарської діяльності НАЕК «Енергоатом» та її відокремлених підрозділів – АЕС України за період із вересня 2013 року по січень поточного року розпочалася 13 січня 2015 року.

У компанії зазначають, що ревізія неодноразово зупинялася і поновлювалася. В останніх напрямках на ревізію перевіряючих кінцевий термін було визначено 27 березня 2015 року. Проте пізніше Держфінінспекція знову повідомила про призупинення проведення ревізії з 26 по 31 березня і про відновлення її з 1 квітня.

30 березня «Енергоатом» отримав від Держфінінспекції позов про надання дозволу на подовження термінів проведення планової ревізії, який суд розгляне 7 квітня.

У повідомленні наводяться слова виконавчого директора з юридичних питань та супроводження процедур закупівель Наталії Мусевич, яка розповіла, що ДФІ ще в лютому знала про неможливість завершити ревізію у визначений термін.

«У позові Держфінінспекція пише, що в лютому з’ясувалося, що вони не можуть завершити цю ревізію, оскільки деякі підприємства не допустили працівників територіальних органів Держфінінспекції до проведення зустрічних перевірок, деякі необхідні для ревізії документи було вилучено раніше правоохоронними органами, а також не встановлено місцезнаходження ряду суб’єктів господарювання, які мали взаєморозрахунки з об’єктом контролю. ДФІ протягом лютого-березня поточного року направила відповідні запити до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, МВС та Державної фіскальної служби. При цьому в позові наголошується, що саме відсутність відповіді на ці запити робить неможливим якісне і всебічне здійснення державного контролю під час проведення планової виїзної ревізії «Енергоатому» та його підрозділів», – сказала Мусевич.

«Позиція компанії полягає в тому, що ми також зацікавлені в об’єктивних результатах ревізії. За весь час її проведення всі підрозділи «Енергоатому» співпрацювали з ревізорами», – додала Мусевич.

Зазначимо, на початку березня Кабінет міністрів, в рамках боротьби з проявами корупції та перевірки роботи органів виконавчої влади, ініціював проведення службового розслідування стосовно керівництва Державної фінансової інспекції та відсторонив главу відомства Миколу Гордієнко від виконання своїх обов’язків.

Керівництву відомства ставили в провину три пункти – необ’єктивність проведення фінансової перевірки концерну «Антонов», зловживання аудиторів фінансової інспекції під час проведення аудиту держкомпаній і відсутність дієвого контролю за державним майном та державними коштами, який повинен був здійснюватися Держфінінспекцією.

У відповідь відсторонений від посади голова Держфінінспекції Гордієнко повідомив про зловживання уряду, виявлених в 2014 році, на суму понад 7,5 млрд грн. Йшлося, за словами Гордієнка, про зловживання в «Укрпошті», «Укргазвидобуванню», «Енергоатомі» і про зловживання в «Нафтогазі» на суму понад 4,5 млрд грн.

У свою чергу, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відразу ж звернувся до генерального прокурора України Віктора Шокіна з тим, щоб Генпрокуратура почала розслідування висловлених звинувачень проти уряду.

4 квітня Кабмін звільнив Гордієнко з посади голови ДФІ і передав матеріали службового розслідування до Генеральної прокуратури.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НАЕК Енергоатом
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua