Політична криза в Греції посилюється: парламент країни розпущено перед достроковими виборами


Політична криза в Греції посилюється: парламент країни розпущено перед достроковими виборами

Грецький парламент був розпущений у середу указом президента країни Каролоса Папульяса у зв’язку з достроковими парламентськими виборами 25 січня 2015. За традицією указ набув чинності після того, як вранці був вивішений на дошці оголошень біля входу в головний законодавчий орган країни.

Президент Греції також ухвалив, що новий склад парламенту, який буде сформований після виборів 25 січня, проведе своє перше засідання 5 лютого.

Прем’єр-міністр європейської держави Антоніс Самарас напередодні зустрівся з президентом і попросив його видати декрет про розпуск парламенту, з якого офіційно починається виборча кампанія. Термін повноважень 85-річного Папульяса закінчується в лютому 2015 року, проте уряд за погодженням з президентом розпочав процедуру обрання його наступника на два місяці раніше.

Нагадаємо, у понеділок, 29 грудня, в ході третього туру голосування, парламент не схвалив колишнього єврокомісара Ставроса Дімаса на пост нового президента країни. За кандидатуру 73-річного Димаса віддали свої голоси лише 168 депутатів з 300 членів однопалатного парламенту, в той час як для обрання потрібно мінімум 180 голосів. Згідно конституції Греції в таких випадках вищий законодавчий орган покладається протягом 10 днів розпустити і провести дострокові загальні вибори.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Політична криза в Греції посилюється: парламент країни розпущено перед достроковими виборами» на Finance.ua - 2.6
В Контексті Finance.ua