Ціни на нафту знижуються, за рік вони скоротилися майже наполовину


Ціни на нафту знижуються, за рік вони скоротилися майже наполовину

Нафта в році, що минає подешевшала майже вдвічі, але темпи падіння не дотягли до негативних рекордів 2008 року.

В останню сесію року ціни знову знижуються, оскільки ні США, ні Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не збираються здаватися в битві за ринок, а макроекономічні новини з Китаю не приносять інвесторам розради, повідомляє агентство Bloomberg.

Лютневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали в ході торгів у середу на $1,03 (1,8%) – до $56,87 за барель. До закриття ринку у вівторок вартість цих контрактів піднялася на 2 центи – до $57,9 за барель.

Ціна ф’ючерса на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася на $0,74 (1,4%) – до $ 53,38 за барель. За підсумками торгів 30 грудня котирування ф’ючерсів на нафту марки WTI зросли на $0,51 – до $54,12.

З початку року ціна Brent впала на 48%, WTI – на 46%. Спред котирувань цих марок звузився до $3,54 за барель з $12,38 на кінець минулого року.

Ділова активність у переробній промисловості Китаю знизилася в грудні, індекс менеджерів закупівель (PMI) сектора, що розраховується HSBC, опустився до мінімуму за 7 місяців. У грудні індикатор впав до 49,6 пункту, тобто другий місяць поспіль він залишається нижче рівня в 50 пунктів, що означає скорочення виробництва. Однак підсумкова оцінка HSBC, оприлюднена в середу, виявилася трохи вище попереднього значення, що становив 49,5 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «Ціни на нафту знижуються, за рік вони скоротилися майже наполовину» на Finance.ua - 3.1
В Контексті Finance.ua