Нацбанк потратив на валютні інтервенції 1 млрд. 300 мільйонів доларів і це було правильно, - Гонтарєва


Нацбанк потратив на валютні інтервенції 1 млрд. 300 мільйонів доларів і це було правильно, - Гонтарєва

Національний банк витратив на валютні інтервенції 1 млрд. 300 мільйонів. Про це сьогодні під час підсумкової прес-конференції розповіла голова НБУ Валерія Гонтарєва.

“Коли ми зрозуміли, що ринковими засобами ситуацію стабілізувати не вийде, було прийнято рішення – зафіксовано курс на рівні 12,95 грн за долар. Ми два місяці були в жорстких адміністративних обмеженнях, з фіксованим курсом і ми проводили валютні інтервенції. При цьому НБУ потратив на проведення інтервенцій 1 мільярд 300 мільйонів доларів. Для полегшення ситуації на валютному ринку, ми вивели НАК Нафтогаз на прямі покупки валюти. Це величезні обсяги, які могли давати на платіжний баланс і на наш ринок значні коливання. Паніка продовжувалась і з боку населення, яке постійно шукало, де купити валюту, і з боку бізнесу, який не знав, що буде завтра”, – заявила вона.

“Я впевнена, що ми зробили правильно. Шукати ринковий курс в таких умовах – утопія”, – додала вона. Гонтарєва іще раз підкреслила, що Національний банк не несе відповідальності за стабільність валютного курсу.

“Немає жодної конституції в світі, яка б покладала обов’язки за стабільність іноземної валюти на свій Національний банк”, – сказала Гонтарєва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Нацбанк потратив на валютні інтервенції 1 млрд. 300 мільйонів доларів і це було правильно, - Гонтарєва» на Finance.ua - 5.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua