НБУ визначив принципи організації внутрішнього контролю в банках України


НБУ визначив принципи організації внутрішнього контролю в банках України

Національний банк України (НБУ) затвердив положення про організацію внутрішнього контролю в банках України і доручив банкам до 1 липня 2015 привести внутрішні документи з організації системи внутрішнього контролю відповідно до його вимог

Положення закріплене постановою НБУ №867 від 29 грудня.

За даними НБУ, документ розроблений з урахуванням рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду “Опорні положення оцінки систем внутрішнього контролю” і загальноприйнятих у міжнародній практиці принципів і стандартів: його положення спрямовані на зменшення ризиків банків, підвищення ефективності та стабільності діяльності кредитно-фінансових установ, забезпечення захисту інтересів вкладників і кредиторів.

Положення встановлює обов’язкові мінімальні вимоги щодо організації внутрішнього контролю в банку.

При цьому документ визначає, що внутрішній контроль – це заходи (процедури) банку, спрямовані на забезпечення ефективності та результативності здійснення операцій банку, ефективності управління активами і пасивами, ризиками, забезпечення повноти, своєчасності та достовірності ведення бухгалтерського обліку та складання та надання звітності, запобігання шахрайства, комплаенс і т.і.

Згідно з документом, функціонування системи внутрішнього контролю банку має, серед іншого, забезпечувати дотримання правила “двох рук” при здійсненні операцій банку, відповідно до якого здійснення й облік операцій не може бути повноваженнями однієї людини.

Положення також передбачає створення банками системи управління ризиками, яка забезпечує, зокрема, оцінку зовнішніх факторів (зміну політичних, економічних умов та ін.), внутрішніх чинників (складність організаційної структури банку, специфіка діяльності банку, рівень кваліфікації персоналу).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ визначив принципи організації внутрішнього контролю в банках України» на Finance.ua - 3.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua