Власники BMW, Porsche і Range Rover не платитимуть податок на розкіш


Власники BMW, Porsche і Range Rover не платитимуть податок на розкіш

28 грудня Верховна рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, які в тому числі передбачають сплату податку на розкішні автомобілі.

Як повідомляється, законопроект, з гучною назвою про податкову реформу і обсягом понад 400 сторінок таїть в собі безліч “сюрпризів”.

“Наприклад власникам певних авто тепер належить платити транспортний податок. Але автори законопроекту знову наступили на ті ж “граблі”, що і в свій час Сергій Тігіпко. Вони вирішили, що ступінь розкоші авто потрібно визначати за обсягом двигуна”, – пише видання.

Виявилося, що цей підхід залишає за межами оподаткування такі авто як BMW X5, Mercedes-Benz ML, Porsche Macan, Cayenne, Panamera, Range Rover Sport. Але в той же час його будуть платити з фермерського пікапа Toyota Hilux або Ssang Yong Rexton. Причому платити – немало і протягом 5 років.

Крім того, під новий податок потрапляють легкові автомобілі до 5 років з бензиновими і дизельними двигунами понад 3000 cм3.

Як зазначається, ставка податку єдина для всіх – 25000 грн. Його потрібно буде сплатити 1 раз на рік, а платіжку будуть надсилати податківці за місцем реєстрації власника авто до 1 липня поточного року. Однак, якщо авто буде продано, то податок будуть вважати пропорційно кількості місяців володіння.

Як відомо, власники авто вже чотири рази заплатили підвищені податки.

“Перший раз – це податки із заробітної плати, які і зараз диференційовані залежно від суми. Другий раз, при купівлі такого авто, вони сплачують підвищені відрахування до Пенсійного Фонду за ставкою 5%, тоді як з інших авто – 3%. І втретє, коли оплатили високі мита, акциз, ПДВ при розмитненні авто, а це сотні тисяч гривень. І по-четверте, коли заправляють свої авто на АЗС, вони платять збільшений дорожній збір”, – пише видання.

Якщо підсумувати всі підвищені податки, які сплачені з дорогих авто, то це в рази більше, ніж транспортний податок, який збираються стягувати. Але псевдореформатори, не бачать, що якщо впадуть продажі дорогих авто, то втрати бюджету будуть в рази більше, ніж уявний дохід від нового податку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Рейтинг популярності матеріалу «Власники BMW, Porsche і Range Rover не платитимуть податок на розкіш» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua