Цікавий хід: аграріям залишили податкові пільги, але скасували відшкодування ПДВ при експорті зерна


Цікавий хід: аграріям залишили податкові пільги, але скасували відшкодування ПДВ при експорті зерна

Верховна Рада схвалила законопроект №1578 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України.

Зокрема, Кабмін запропонував залишити спецрежим з оподаткування для агровиробників. За це в неділю проголосувало 250 депутатів.

Було також прийнято рішення не відшкодовувати ПДВ при експорті сільгосппродукції. Це стосується як зернотрейдерів, так і виробників, які самостійно займаються експортом продукції.

Рішення було прийнято, незважаючи на те, що Кабмін раніше пропонував залишити відшкодування ПДВ для сільгоспвиробників.

“Всі повинні бути в рівних умовах під час кризи. Якщо не відшкодовують ПДВ при експорті зерна, то це має стосуватися всіх гравців ринку”, – зазначив Олег Березюк, лідер фракції “Самопоміч”.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив в Раді, що після 1-го кварталу 2015 питання відшкодування ПДВ сільгоспвиробникам буде переглянуто.

“Обікрали сільгоспвиробника десь на 7 млрд гривень. Це неузгоджена позиція, яка, очевидно, була підготовлена. Я за цю пропозицію не голосував і це пряма шкода, в першу чергу, для сільгоспвиробників. Будемо розбиратися чому так сталося, будемо звертатися до коаліції , щоб провели розслідування. Раніше з Кабінетом міністрів ми погоджували, що сільгоспвиробнику відшкодовується ПДВ при експорті “, – прокоментував прийняте рішення аграрій Аркадій Корнадскій,“Блок Петра Порошенка”.

На думку Юрія Луценка, село, швидше за все, програло. В результаті прийняття цього рішення бюджет виграв, але чи виграло село, покаже час, вважає депутат.

“Якщо у зернотрейдера забирають повернення ПДВ, він своє все одно залишить, знизивши закупівельну ціну на 20 відсотків”, – заявив Юрій Луценко.

Як повідомлялося, режим пільгового оподаткування для сільгоспвиробників діє в Україні з 1999 року. Він включає фіксований сільгоспподаток, акумуляцію сільгосппідприємствами коштів ПДВ, а також підтримку тваринницьких господарств за рахунок перерахування ПДВ переробних компаній.

У той же час в середині серпня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що існуюча модель оподаткування агропідприємств, а також система надання їм дотацій, повинні бути змінені. У цьому зв’язку Кабінет міністрів в рамках проведення податкової реформи запропонував перевести на загальну систему оподаткування, у тому числі обкладення податком на додану вартість, агропідприємства, річний оборот яких становить понад 20 млн грн і земельний банк яких налічує понад 3 тис. га земель сільгосппризначення. Такі підприємства становлять не більше 10% від загального числа агропідприємств.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Рейтинг популярності матеріалу «Цікавий хід: аграріям залишили податкові пільги, але скасували відшкодування ПДВ при експорті зерна» на Finance.ua - 3.2
В Контексті Finance.ua