У Гонконгу знову протести: затримані 37 демонстрантів


У Гонконгу знову протести: затримані 37 демонстрантів

Поліція Гонконгу затримала 37 учасників руху Occupy Central в ніч на п’ятницю, 26 грудня, під час акцій протесту.

У поліції заявили, що протестувальники заблокували кілька доріг в торговому районі Монг Кок і відмовилися звільнити їх на вимогу співробітників правоохоронних органів. У числі затриманих – демонстранти від 13 до 76 років.

У середу ввечері в Гонконзі також пройшли мітинги за демократизацію процедури виборів в місцеві органи влади. Тоді поліція затримала 12 осіб.

Гонконг має статус спеціального адміністративного району, який користується правами автономії. У XIX столітті він став британською колонією, повернувшись під суверенітет Китаю тільки в 1997 році. При цьому було обіцяно, що Гонконг протягом наступних 50 років буде зберігати свої великі комерційні та соціальні свободи в рамках проекту “одна країна, дві системи”. Пекін, однак, в останні місяці все активніше втручається у справи Гонконгу. Студенти та активісти Occupy Central вимагають провести в 2017 році в Гонконгу прямі вільні вибори глави місцевої адміністрації, які раніше признались підконтрольною пекінській владі колегією виборців. У червні протестувальники провели десятиденний онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тисяч осіб і який Пекін назвав такими, що не мають сили.

У серпні влада Китаю ухвалила рішення, що всі кандидати на виборах 2017 року спочатку схвалені урядовим комітетом. Протестувальники вважають, що це суперечить демократії. 11 грудня в Гонконзі повністю розібрали табір демонстрантів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Гонконгу знову протести: затримані 37 демонстрантів» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua