Парламент розгляне доопрацьований законопроект про мораторій на стягнення житла за валютними кредитами 27 грудня


Парламент розгляне доопрацьований законопроект про мораторій на стягнення житла за валютними кредитами 27 грудня

Верховна Рада підтримала в першому читанні і прийняла рішення підготувати до розгляду за скороченою процедурою у другому читанні доопрацьований законопроект “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті” на засіданні 27 грудня.

Відповідну пропозицію спікера парламенту Володимира Гройсмана підтримали 269 депутатів на засіданні в четвер.

Також до другого читання у законопроекті, зокрема, повинні бути враховані зауваження і пропозиції, які озвучив в ході обговорення законопроекту народний депутат Леонід Ємець (фракція “Народний фронт”), про впровадження заборони здійснювати нотаріусам виконавчі приписи щодо звернення стягнення на житло.

Законопроект №1610 “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті” від 24 грудня включений до порядку денного парламенту в четвер.

Авторами законопроекту є народні депутати Сергій Рибалка (фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Віктор Романюк, Максим Поляков, Денис Дзензерський (усі – фракція “Народний фронт”), Михайло Довбенко, Степан Кубів, Олександр Жолобецький (усі – фракція “Блок Петра Порошенка” ).

У ході включення законопроекту до порядку денного Верховної Ради С.Рибалко, аргументуючи необхідність прийняття нового законодавчого документа, заявив, що норми закону про мораторій на відчуження нерухомості громадян за валютними кредитами, прийнятого 3 червня 2014, сьогодні не виконується, у зв’язку з чим відбуваються масові порушення прав власності громадян на житло.

Як повідомлялося, Верховна Рада України 3 червня ухвалила закон про мораторій на стягнення нерухомого майна громадян України, наданого, як забезпечення кредитів в іноземній валюті до моменту вступу в силу іншого закону, який регулює питання переведення в гривню непогашеної кредитної заборгованості в іноземній валюті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Рейтинг популярності матеріалу «Парламент розгляне доопрацьований законопроект про мораторій на стягнення житла за валютними кредитами 27 грудня» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua