"Непокірна" Північна Ірландія домовилася з Лондоном про реформи


"Непокірна" Північна Ірландія домовилася з Лондоном про реформи

Правляча в Північній Ірландії коаліція, а також уряд Великої Британії уклали угоду з низки питань, які досі не були вирішені в ході мирного процесу в Північній Ірландії.

Йдеться, зокрема, йде про реформу соціальної системи та передачі Белфасту права стягувати податки з місцевих компаній.

“Цей документ передбачає програму перебудови і реформ в Північній Ірландії. І запланована перебудова – найбільш амбіційна в історії Північної Ірландії”, – заявив глава північноірландського уряду Пол Робінсон.

При цьому видання відзначає відсутність зрушень по таким символічним для Північної Ірландії питань, як проведення парадів протестантським орденом оранжистів, і використання так званого прапора Ольстера замість британського Юніон Джека.

У грудні 1921 року був підписаний мирний договір між Великобританією та Ірландією, в результаті якого Ірландія отримала статус домініону, а в 1949 році повну незалежність. Північна Ірландія тим часом залишилася частиною Великобританії.

Статус Північної Ірландії, яка тривалий час домагається незалежності від Великої Британії, є важливою проблемою Великої Британії. Після референдуму про незалежність Шотландії, в Північній Ірландії закликали провести референдум про відокремлення від Великобританії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «"Непокірна" Північна Ірландія домовилася з Лондоном про реформи» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua