Мін'юст ініціює скорочення в 9 разів числа майнових реєстрів в Україні - міністр


Мін'юст ініціює скорочення в 9 разів числа майнових реєстрів в Україні - міністр

Міністерство юстиції спільно з європейськими фахівцями розробляє механізм скорочення кількості реєстрів майнових прав в Україні в дев’ять разів – до чотирьох основних реєстрів з 36 в даний час.

Як повідомив глава Мін’юсту Павло Петренко в ході відкриття засідання Кабінету міністрів у середу, зазначені кроки в рамках удосконалення системи реєстрів є другим блоком питань уряду після відкриття доступу до реєстрів нерухомості.

“Зараз, спільно з європейськими інституціями, міжнародними організаціями ми розробляємо механізм, за яким, фактично, буде чотири основних реєстри, які будуть консолідувати інформацію як про громадян, так і про їх майновий стан, та інформацію, яка необхідна для надання послуг державою цим громадянам “, – сказав він.

При цьому П.Петренко уточнив, що на грудень 2014 року в Україні інформацію про права громадян та юридичних осіб містять в цілому 36 реєстрів, кількість яких планується скоротити.

“Це, фактично, крок до дебюрократизації і скасування сотень, десятків довідок, які вимагаються державою у громадянина”, – наголосив він.

Як повідомлялося з посиланням на П.Петренко, уряд на засіданні 24 грудня затвердить порядок доступу фізичних та юридичних осіб, які не є власниками майнових прав, до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ГРВПН), доступ до якого Міністерство юстиції розраховує забезпечити з 1 січня 2015 року.

За даними Мін’юсту, вартість електронної інформаційної довідки ГРВПН складе 17 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мін'юстиції
Рейтинг популярності матеріалу «Мін'юст ініціює скорочення в 9 разів числа майнових реєстрів в Україні - міністр» на Finance.ua - 3.0
В Контексті Finance.ua