Moody's допускає падіння ВВП України в 2015 р на 6%


Moody's допускає падіння ВВП України в 2015 р на 6%

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в 2014 році скоротиться на 7,5%, в 2015 році – ще на 6%, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service.

Як повідомляється в прес-релізі агентства, негативна тенденція в 2014 році почасти обумовлена значним падінням внутрішнього споживання на тлі обвалу курсу гривні – більш ніж 50%, що спричинило зростання інфляції більш ніж до 20% (у листопаді 2014 року по порівнянні з листопадом 2013 ).

Крім того, внутрішньоекономічна ситуація посилюється зростаючими процентними ставками і зберігається політичною нестабільністю, що стримують як внутрішню, так і зовнішню інвестиційну активність, а також слабким станом банківської системи, що стримує економічну активність.

У свою чергу, прогноз на 2015 рік багато в чому залежить від того, чи вдасться вирішити внутрішню кризу і як вона буде вирішена.

Крім цього, агентство прогнозує, що дефіцит держбюджету за підсумками 2014 складе близько 5% ВВП.

Як повідомлялося, міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s прогнозує, що реальний ВВП в 2015 році скоротиться на 3% після падіння на 7% в нинішньому, а відновлення економіки почнеться з 2016 року.

Відповідно до припущень S&P, в 2016 році зростання може скласти 1,5%, а ще через рік – 2,5%.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в кінці листопада заявляв, що уряд очікує в 2014 році падіння ВВП на 7% і дефіцит держбюджету 4% ВВП.

У Мінфіні раніше допускали, що дефіцит держбюджету за підсумками поточного року складе 4,5% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Moody's допускає падіння ВВП України в 2015 р на 6%» на Finance.ua - 2.2
В Контексті Finance.ua