"Укрпошту" очікує акціонування і зміни в управлінні


"Укрпошту" очікує акціонування і зміни в управлінні

Міністерство інфраструктури України буде і надалі проводити акціонування (корпоратизацію) Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”.

“На сьогоднішній день“Укрпошта”, як і “Укрзалізниця “, – підприємство, яке має багато структурних підрозділів з безліччю дублюючих функцій. Необхідно централізувати управління, грошові потоки, провести міжнародний аудит”, – сказав міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

За його словами, сьогодні “Укрпошта” працює в дуже складному конкурентному середовищі (наприклад, за останні роки з’явився ряд конкурентів у сфері доставки посилок), стоїть питання виживання.

Як повідомив міністр, в даний час правоохоронні органи займаються фактами розтрати грошових коштів, закупівлі ліцензійних продуктів, обладнання, касових апаратів, іншої техніки, розміщення коштів у банках, які з великою ймовірністю можуть не витримати банківської кризи.

Відповідаючи на питання про кадри, О.Пивоварський зазначив, що зміни в управлінській команді “Укрпошти” однозначно будуть.

“Незабаром буде оприлюднений новий керівник. Це буде дуже успішний бізнесмен, який жодним чином не конкурує з” Укрпоштою “. Я провів багато інтерв’ю з різними людьми, які претендують на посаду глави” Укрпошти “, і його ідеї були найцікавіші і передові. Також я говорив з Джованні Сальветті – главою “Ротшильдів” у Східній Європі (керуючий директор Rothschild & Cie в країнах ЦСЄ – ІФ), які займалися реструктуризацією British Post і провели мегауспішне IPO на біржі. Я дуже сподіваюся, що вони погодяться стати радниками, щоб допомогти новому керівнику займатися реструктуризацією “Укрпошти” та її корпоратизацією”, – повідомив міністр.

Крім того, він повідомив, що у “Укрпошти” – багато непрофільних активів, від яких доведеться позбутися. Є профільні активи, які складно утримувати.

“Це підприємство має працювати на єдиній IT-платформі, а не на декількох, як сьогодні.” Плюс “купили систему SAP більш ніж за 70 млн грн, вона не запущена. Більше 30 млн грн сплачено якійсь компанії, яка повинна була впроваджувати все це – система не працює. Понад 40 млн грн було сплачено за ліцензії та “залізо” – теж нічого не працює “, – констатує О.Пивоварським.

Більше того, на його думку, стратегія імплементації SAP в “Укрпошті” вибрана не зовсім правильно. “У мене є багато питань до професіоналів, які працюють у SAP. На минулому тижні на зустрічі з представниками” Укрпошти “мені стало відомо про намір придбати софт на 80 млн грн, при цьому частина цих коштів повинна піти в компанію SAP. У мене виникло багато запитань. Буду обговорювати з німецьким офісом SAP особисто: нехай розкажуть, що мені незрозуміло “, – резюмував міністр інфраструктури.

Як повідомлялося, О.Пивоварським за підсумками наради з керівництвом “Укрпошти” та згідно з наданими громадськістю матеріалами, виявленими під час перевірки, прийняв рішення звільнити в. о. генерального директора підприємства Михайла Паньківа.

Виконання обов’язків гендиректора тимчасово буде покладено на заступника гендиректора “Укрпошти” Ігоря Ткачука.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «"Укрпошту" очікує акціонування і зміни в управлінні» на Finance.ua - 2.6
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua