"Бики" ринку акцій України на початку торгового тижня наважилися на штурм індексу УБ


"Бики" ринку акцій України на початку торгового тижня наважилися на штурм індексу УБ

Ринок акцій України почав торговельний тиждень різноспрямованою динамікою біржових індексів: індикатор “Української біржі” (УБ), незважаючи на зниження в минулу п’ятницю рейтингу України, до 11:00 кв виріс на 1,41% – до 1016,47 пункту, індекс ПФТС просів на 0,31% – до 382,65 пункту.

Всі індексні акції УБ вранці перебували в “зеленій зоні”. Трійку лідерів зростання склали папери Авдієвського коксохімзаводу (+ 6,61%), Єнакіївського метзаводу (+ 6,33%) і “Донбасенерго” (+ 3,66%).

В індексі ПФТС найгірша динаміка зафіксована щодо паперів Авдіївського коксохімзаводу (-8,85%), “Донбасенерго” (-2,72%) і концерну “Стирол” (-2,56%).

Дорожчали тільки акції Укрсоцбанку (+ 2,19%) і Ясинівського коксохімзаводу (+ 0,42%).

За словами молодшого аналітика інвесткомпанії “Аструм” Дар’ї Тимченко, ключовим фактором, який визначить торговий настрій на початку тижня, є зниження міжнародним рейтинговим агентством Standard & Poor’s кредитного рейтингу України до рівня “CCC-” і погіршення прогнозу щодо рейтингу до “негативного” зі “стабільного “.

“Іншими словами, в агентстві прогнозують дефолт України в наступні кілька місяців”, – підкреслила аналітик.

Аналітики інвесткомпанії “ІТТ-Інвест” звернули увагу, що в рамках кредитної програми stand-by з Міжнародним валютним фоном (МВФ), в поточному році очікувалося надходження в Україну чотирьох траншів коштів, але були надані тільки перші два.

“Два інших, судячи за підсумками роботи місії Фонду в Києві, в 2014 році надані вже не будуть, що негативно впливає на оцінку платоспроможності країни і на можливість залучення нових інвестицій”, – вважають вони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «"Бики" ринку акцій України на початку торгового тижня наважилися на штурм індексу УБ» на Finance.ua - 2.8
В Контексті Finance.ua