США і Саудівська Аравія штовхають ціни на нафту вниз - глава Mitsui


США і Саудівська Аравія штовхають ціни на нафту вниз - глава Mitsui

США і Саудівська Аравія спільно працюють у напрямку зниження нафтових цін, щоб завдати шкоди “Ісламській державі” (ІД) і Росії, вважає глава японського торгового дому Mitsui & CO. Масами Іідзіма.

В інтерв’ю The Wall Street Journal топ-менеджер Mitsui, значну частку операцій якого складають енергоносії, пропонує трактувати недавнє рішення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) про збереження обсягів видобутку саме в цьому ключі.

“Вони (ІД – ІФ) до певної міри продавали нафту з дисконтом, і переваги цього дисконту тепер повністю зникли”, оскільки недорогу нафту можна знайти і в інших постачальників, зазначив М.Іідзіма. Таким чином, “ІГ обрізали доступ до джерела фінансування”.

Що ж стосується обвалу цін на нафту цього року, гендиректор Mitsui вважає, що “Саудівська Аравія і США рухаються в цьому напрямку в рамках змістовних спільних обговорень”.

Представники посольств США та Саудівської Аравії в Токіо не прокоментували цю заяву. Раніше чиновники Саудівської Аравії, включаючи міністра нафти Алі ібн Ібрагім ан-Нуаймі, стверджували, що королівство засновує свою нафтову політику виключно на економічних факторах.

М.Іідзіма також висловив побоювання, що криза в Росії може завдати шкоди Європі і поширитися на світову економіку в цілому.

Разом з тим він з оптимізмом дивиться на майбутнє газової галузі, очікуючи зростання світового попиту на газ до 560 млн тонн на рік до 2030 року з поточного рівня в 240 млн тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «США і Саудівська Аравія штовхають ціни на нафту вниз - глава Mitsui» на Finance.ua - 3.6
В Контексті Finance.ua