Швейцарія випередила Кіпр за сумою контрольованих операцій з Україною - ДФС


Швейцарія випередила Кіпр за сумою контрольованих операцій з Україною - ДФС

Загальна кількість звітів по контрольованих операціях в рамках трансфертного ціноутворення (ТЦО), що надійшли до Державної фіскальної служби України станом на 1 жовтня 2014 перевищила 2,5 тис.

Як повідомив начальник відділу перевірок ТЦО департаменту податкового та митного аудиту ДФС Микола Мішин в ході “круглого столу” на тему “Трансферне ціноутворення в Україні: проблеми та рішення”, з 2,5 тис. Звітів по контрольованих операціях в рамках ТЦО, поданих в ДФС , більша частина всіх операцій (62%) стосується внутрішнього ринку, а загальний обсяг контрольованих операцій, за якими відзвітували підприємства, склав 1 трлн 142 млрд 503 млн грн.

Операції здійснювалися з 5,067 тис. контрагентів, при цьому 18% звітів (у кількісному вираженні) припало на операції з іноземними контрагентами (близько 2,1 тис.).

За його словами, у грошовому вираженні зовнішній ринок займає лідируючу позицію – такі операції склали 62%, або 717 млрд грн від загальної кількості, тоді як внутрішні – 37,7%.

“Лідером за загальною сумою операцій є Швейцарія, з контрагентами якої вітчизняні компанії провели операції на суму 103 млрд грн (14,4%), Кіпр – на суму 85 млрд грн (12%), Франція -82 млрд грн (12%), РФ – 28 млрд грн (4%) і США -25 млрд грн (3,5%). За активністю взаємодії перше місце займає Німеччина, з представниками якої вітчизняний бізнес провів 346 тис. операцій “, – сказав він.

При цьому предметом контрольованих операцій виступали послуги (у 52% випадків) на суму 596,985 млрд грн. За договорами купівлі-продажу товарів було вироблено 27% операцій на суму 351,33 млрд грн, а за договорами поставки – 21% на суму 241,739 млрд грн..

Як повідомлялося, на початку травня поточного року Рада більшістю голосів підтримала закон № 1260-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення”, згідно з яким термін подачі звітності про здійснювані контрольованих операціях у межах адміністрування трансфертного ціноутворення (ТЦО) перенесено до 1 жовтня 2014.

Відповідно до закону, перший звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 мав бути поданий до 1 жовтня 2014 замість 1 травня 2014. Також не діють штрафи у зв’язку з самостійним коригуванням грошових зобов’язань, пов’язаних з коригуванням цін в контрольованих операціях за цей період; зменшено розмір штрафів за неподання звіту про контрольовані операції.

Законом пропонується доповнити підрозділ 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України новим пунктом 23.

Президент України 31 липня 2013 підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення” (№2515), прийнятий Верховною Радою 4 липня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Фіскальна служба
Рейтинг популярності матеріалу «Швейцарія випередила Кіпр за сумою контрольованих операцій з Україною - ДФС» на Finance.ua - 2.5
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua