ЄЦБ почне публікувати протоколи своїх засідань з наступного року


ЄЦБ почне публікувати протоколи своїх засідань з наступного року

Європейський центральний банк (ЄЦБ) оголосив про те, що з наступного року почне публікувати протоколи своїх засідань, на яких обговорюється грошово-кредитна політика і розмір процентних ставок у єврозоні, пише The Wall Street Journal.

Перша зустріч керівництва ЄЦБ в 2015 році запланована на 22 січня. Протокол цього засідання планується оприлюднити через чотири тижні.

Таким чином, ЄЦБ приєднається до інших найбільших світових ЦБ, включаючи американський, британський і японський, які вже застосовують подібну практику. Однак на відміну від них протоколи засідань європейського регулятора не будуть включати відомості про кількість тих, хто проголосував за те чи інше рішення і про те, як конкретно проголосував кожен з керівників, які брали участь у засіданні. Цим ЄЦБ планує захистити їх від політичного тиску в своїх країнах.

“Звіти будуть містити огляд фінансового ринку і змін в економічній і грошово-кредитній сферах, – повідомляється в заяві ЄЦБ. – За цим ітиме короткий зміст обговорення без вказівки конкретних осіб”.

Публікація протоколів дозволить “надати обґрунтування для рішень у грошово-кредитній політиці і поліпшити розуміння громадськістю оцінки економіки керуючою радою ЄЦБ”, йдеться в прес-релізі.

З 2015 року ЄЦБ буде проводити засідання кожні 6 тижнів, а не кожен місяць, як було раніше. Це означає, що в році буде на чотири засідання менше, ніж раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «ЄЦБ почне публікувати протоколи своїх засідань з наступного року» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua