Ціни на світових ринках на какао-боби продовжують зростати


Ціни на світових ринках на какао-боби продовжують зростати

Ціни на какао-боби на світових ринках зростають уже три роки поспіль, і 2015 рік навряд чи стане винятком, тому що збережеться дефіцит цієї сировини, вважають експерти міжнародного Агротрейдер Olam International Ltd.

За прогнозами компанії, в сільгоспроці, що почався 1 жовтня, попит перевищить поставки на 120 тонн, що зумовлено зниженням обсягів виробництва какао-бобів в Західній Африці, яка є найбільшим регіоном вирощування какао.

Зростання цін у 2015 році також буде пов’язане з дефіцитом високоякісної сировини.

У 2014 році ціни на какао-боби збільшилися на 12% через побоювання, що епідемія лихоманки Ебола може перешкодити поставкам з Африки. Однак з піку, досягнутого 25 вересня на позначці в 2187 фунтів ($3408) за тонну, вони знизилися на 11%. За підсумками торгів на лондонській біржі ICE 17 грудня ф’ючерси на какао-боби закрилися на позначці 1939 фунтів.

Світове споживання какао-порошку з кожним роком збільшується. У цьому сільгоспроці воно складе 1,315 млн тонн, в 2024-2025 сільськогосподарському році, згідно з прогнозами Olam, підніметься до 1,895 млн тонн.

На думку Дж.Менлі, саме Азія є регіоном, який допоможе в боротьбі з дефіцитом какао в майбутньому, тому їй варто нарощувати свої потенціали вже зараз. Африка ж, вважає експерт, може подвоїти врожай, використовуючи нові технології ведення сільського господарства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Ціни на світових ринках на какао-боби продовжують зростати» на Finance.ua - 2.6
В Контексті Finance.ua