Міненерговугілля пропонує з 2015р відмовитися від підвищених рентних ставок на видобуток газу


Міненерговугілля пропонує з 2015р відмовитися від підвищених рентних ставок на видобуток газу

Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує уряду в 2015 році повернутися до рентних ставок плати за користування надрами для видобування природного газу на рівні 28% при глибині до 5000 м і 15% – понад 5000 м, що діяли до липня 2014 р.

“Зазначене є актуальним, оскільки нафтогазова галузь потребує постійних капіталовкладень в розробку родовищ природного газу. Продовження застосування підвищеної ставки плати за користування надрами для видобування газу зробить нерентабельним діяльність газодобувних підприємств України”, – пояснює відомство свою позицію в повідомленні в четвер.

Міненерговугілля уточнює, що направило відповідні зауваження Мінфіну в рамках підготовки держбюджету на 2015 рік і проекту податкових правок.

Як повідомлялося, Верховна Рада тимчасово, до кінця 2014 року, збільшила ставки плати за надрокористування при видобутку газу не для потреб населення залежно від глибини видобутку до 55% і 28%. Парламент до кінця 2014 року також збільшив ставки плати за надрокористування при видобутку нафти і газоконденсату до 45% і 21% (залежно від глибини видобутку).

Мінфін раніше розраховував зберегти ставки плати за надрокористування на підвищеному рівні і в 2015 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Міненерговугілля пропонує з 2015р відмовитися від підвищених рентних ставок на видобуток газу» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua