Обсяг прокачування газу за реверсним маршрутом зі Словаччини може бути збільшений - глава МЗС Словаччини


Обсяг прокачування газу за реверсним маршрутом зі Словаччини може бути збільшений - глава МЗС Словаччини

Реверс природного газу з Європи через Словаччину буде продовжуватися, його обсяги можуть бути навіть збільшені, запевнив глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак.

“Реверс газу зі Словаччини в Україну триватиме і далі – це я можу підтвердити”, – сказав він.

При цьому міністр повідомив, що в даний час також розглядається можливість збільшення поставок газу в Україну.

“Зараз Словаччина, завдяки своїм поставкам, забезпечує 20% загальних потреб або 40% імпортних потреб України в газі. Існує можливість збільшити ці показники”, – сказав М.Лайчак.

Він сказав, що завдяки наявності газу в сховищах, а також поки невисокій температурі, Словаччина справляється з ситуацією на внутрішньому газовому ринку. Крім того, з питань газу тривають переговори з Російською Федерацією.

“Ми розглядали кілька варіантів і знайшли рішення, яке не порушує договірних відносин між словацькою та російською компаніями. Це Росія визнала. Для нас було важливо допомогти Україні, але і не порушити контрактних відносин з Росією”, – сказав міністр, додавши, що з початку жовтня Словаччина отримує практично тільки 50% щоденного обсягу газу, ніж вказано в контракті.

“Росія пояснює це технічними проблемами”, – повідомив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Рейтинг популярності матеріалу «Обсяг прокачування газу за реверсним маршрутом зі Словаччини може бути збільшений - глава МЗС Словаччини» на Finance.ua - 2.5
В Контексті Finance.ua