Академія наук вимагає обговорення фінансування: на 2015 рік не вистачає мільярда


Академія наук вимагає обговорення фінансування: на 2015 рік не вистачає мільярда

Профспілка Національної академії наук (НАН) України звернулася до президента і Кабінету міністрів з вимогою провести обговорення питання фінансування Академії в 2015 році.

Про це заявив голова профспілки НАН України Анатолій Широков.

«Ми звернулися до президента і прем’єр-міністра з вимогою терміново провести консультації. Коли мова йде про такі важливі соціальні аспекти, як зарплата, пенсії, стипендії тощо, уряд повинен радитися з роботодавцями та профспілками », – сказав він.

За його словами, обсягу фінансування, який планується закласти в бюджеті на наступний рік, буде недостатньо для розвитку вітчизняної науки.

«Мінімальний запит академії на 2015 рік – 3,6 млрд грн. Те, що сьогодні пропонують у бюджеті, якщо не зріжуть ще на 25%, – це 2,3-2,4 млрд грн, тобто на рівні поточного року », – повідомив Широков.

При цьому він зазначив, що в 2014 році обсяг фінансування НАН склав близько 2,4 млрд грн, однак цих коштів було недостатньо для нормальної роботи академії.

«Те, що було затверджено академією на поточний рік – це тільки 65% від мінімального запиту академії. Грошей не вистачало навіть на фонд заробітної плати колективу, який працює в установах академії. Не вистачало 80 млн грн », – зазначив Широков.

Голова профспілки також зазначив, що наукова громадськість з обуренням сприйняла новину про можливе вилучення норми закону про гарантії фінансування наукової діяльності в розмірі не менше 1,7% ВВП, скасування доплат за наукові ступені та вчені звання і т.п.

«Чесно кажучи, ніколи ця норма не виконувалася. З року в рік обсяг фінансування падав і в останні роки він був у 5-6 разів менше гарантій, передбачених законом. Але все ж ця норма була б для нас орієнтиром, оскільки, наприклад, європейське співтовариство взяло курс на досягнення рівня 3% ВВП на науку, тоді як у нас цю норму хочуть виключити », – підкреслив Широков.

При цьому він додав, що профспілка НАН не виключає можливості проведення всеукраїнської акції протесту в разі, якщо влада не відреагує на звернення науковців.

«Вирішувати, йти на такий крок чи ні, ми будемо до кінця цього тижня, коли побачимо реакцію президента і прем’єра», – додав голова профспілки.

Як повідомлялося, проект Закону «Про державний бюджет України на 2015 рік», зареєстрований у парламенті 12 грудня, був відкликаний з Верховної Ради на наступний день, 13 грудня. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернув увагу на те, що остаточний проект бюджету знаходиться на стадії розробки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Академія наук вимагає обговорення фінансування: на 2015 рік не вистачає мільярда» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua