Зростання експорту з Японії сповільнилося в листопаді до 4,9%, гірше очікувань


Зростання експорту з Японії сповільнилося в листопаді до 4,9%, гірше очікувань

Японія збільшила експорт в листопаді на 4,9% в порівнянні з тим же місяцем минулого року після жовтневого росту на 9,6%, який був максимальним за вісім місяців, свідчать дані міністерства фінансів.

Імпорт скоротився на 1,7%, тоді як підйом за жовтень був переглянутий з 2,7% до 3,1%. В результаті дефіцит зовнішньої торгівлі Японії збільшився в листопаді з 736,9 млрд до 891,9 млрд ієн ($ 7,6 млрд).

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, у середньому очікували зростання експорту на 7%, імпорту – на 1,6%. Негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу, за їхніми оцінками, повинно було скласти 992 млрд ієн.

Дефіцит торгового балансу був зафіксований в Японії за підсумками 29-го місяці поспіль, що є рекордним за тривалістю періодом, відзначає Bloomberg.

В об’ємному вираженні експорт з Японії скоротився на 1,7% в річному вираженні в минулому місяці, падіння очолили продажу морських суден, що звалилися на 33%.

Японський експорт в США знизився на 6,8%, в країни Євросоюзу – на 1,3%, тоді як поставки в Китай збільшилися на 0,9%.

Завдяки зниженню цін на нафту до п’ятирічного мінімуму імпорт нафти у вартісному вираженні скоротився на 22%, але при цьому японські закупівлі скрапленого газу за кордоном подорожчали на 12%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Зростання експорту з Японії сповільнилося в листопаді до 4,9%, гірше очікувань» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua